mtel'mnie IN MEMORIAM Alex (alias de kleine Italiaan) bedenken waarom. De 'elf is ook een interessante positie, daar waar voornamelijk artistieke spelers hebben gespeeld: Brian Roy, Rob de Wit, Jesper Olsen en Rob Witschge omdat ie een broer is van Richard. Maar Keizer Piet is toch een catagorie apart. Blijft over de 'tien' positie zou u zo denken. Deze positie komt in mijn Ajax van de Eeuw echter niet voor. De schaduwspitspositie, uniek voor het Ajax-concept, is in dit elftal namelijk de 'veertien'. Gewoonweg omdat Hij de 'tien' overstijgt. Ik wil hierbij niets tekort doen aan al die legendarische nummers tien zoals met name Jari Litmanen en Dennis Bergkamp, maar er is maar één nummer 14: JC. Hieronder het elftal in opstellingsvorm: 1. Edwin van der Sar 2. Wim Suurbier 3. Frank Rijkaard 5. Ruud Krol 4. Johan Neeskens 6. Henk Groot 8. Richard Witschge 14. JC 7. Sjaak 'Paco' Swart 9. Marco van Basten 11. Keizer Piet "Solis sacerdotibus" Bijna een jaar geleden werd Aiex lafhartig door zijn buurman vermoord. Een poging om een burenruzie uit te praten liep uit op een simpele maar dodelijke polsbeweging van zijn buurman en kostte Alex zijn leven. De dader gaf zich direct aan bij de politie, bekende schuld enstond binnen de kortst mogelijke tijd weer op straat. Sterker nog: hij werd door Justitie aan een nieuw (geheim) adres geholpen. Navraag door een DAS-medewerker bij Justitie over dit vreemde feit bleef onbeantwoord. Men wilde hier niet op reageren. Wel deed Justitie wat anders. Maanden na zijn dood werd Alex gedagvaard voor een door de Officier van Justitie aangegaan hoger beroep in de voor Justitie dramatisch verlopen "Criminele organisatie-klucht". De KNVB deed er nog een schepje bovenop. Op 20 september j.l. kreeg Alex een nieuw stadionverbod voor een jaar opgelegd. Goedhartig als ze zijn kon hij dit wel tot de helft van de tijd verminderen als hij zich tijdens iedere wedstrijd van Ajax en het Nederlands Elftal bij het dichtstbijzijnde politiebureau zou melden. Tot slot gaf Justitie nog een blijk van medeleven aan de nabestaanden van Alex: op 18 november 1999, jawel precies één jaar en één dag na de noodlottige gebeurtenis, komt de zaak voor. Waarschijnlijk was de zaal een dag eerder al voor iets anders gereserveerd Alex: rust in vrede. De redactie. 17-11-1998 17-11-1999 Op 17 november is het alweer een jaar geleden dat onze Alex werd neergestoken tijdens een argeloze burenruzie, waarvoor de dader overigens nog steeds niet vervolgd is. Na de dood van Alex hebben zijn vrienden geld opgehaald voor een spandoek. Dat spandoek hangt nu bij elke thuiswedstrijd. "Per sempre Alex" staat erop, wat betekent "Alex voor altijd". En hij zal ook altijd bij ons zijn. We missen je. Je vrienden. de ajax ster nr. 26 Foto: Hans 33

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 33