voor je eigen spelers. Dat mis ik nog wel eens. Het eigen publiek moetje ondersteunen. Dan voel je jezelf groeien en wordt het een happening. We hebben elkaar gewoon nodig. Zeker in deze periode. Er is trouwens niets nieuws onder de zon. Voorafgaand aan de interland Nederland- Brazilië zat ik lekker samen met Van der Sar te eten. Toen ik het er met hem over had zei hij: "Je wil niet weten wat ze in het begin over mij zeiden". Ik bedoel maar... Even over Ajax-Fortuna. Vond je het niet vervelend dat er vóór de wedstrijd afscheid van Menzo werd genomen, dat Van der Sar na de wedstrijd werd uitgeleid, dat er tijdens de wedstrijd constant over Stanley werd gezongen en dat jij tussendoor nog even geconcentreerd een wedstrijd moest keepen? Nee, dat vond ik niet vervelend. Ik vond het veel te leuk voor Stanley dat hij die avond zo in het zonnetje werd gezet. Die afscheidsfeesten zijn trouwens fantastisch, zoals er destijds voor Jari en Danny werd gezongen, geweldig! Is Joe Didulica als jouw opvolger gekocht en hoe goed is hij? Ik ken z'n kwaliteiten niet en aan de hand van één training kan ik dat niet beoordelen. Of hij als mijn opvolger is gekocht weet ik niet. Maar je bent wel met voetbal bezig en dan kun je dat niet plannen. Vooralsnog is hij de derde keeper achter mij en Serge van der Ban. Dan nu even het veld. Het is keihard met een dunne zachte bovenlaag. Een DAS medewerker ging onlangs gewoon lopend op dit veld al bijna op zijn bek. Wat vind jij er eigenlijk van? Het klopt helemaal wat je zegt. Als je je afzet, glij je even weg en dan krijg je weer grip. Wij hebben er uiteraard over geklaagd. De Arena belooft dan beterschap. Ze maken het veld nu niet meer zo nat. Alleen wordt het in een vol stadion dampig en dus weer glad. Je mist gewoon de open lucht. Een open dak alleen is niet voldoende. Daarnaast ventileert het niet en is er geen contact met de aarde en het grondwater. Bij Cambuur viel je nog wel eens op door een knappe voetballende actie. Dat missen we bij Ajax. Dat heeft met zelfvertrouwen te maken. Dat komt wel weer. Ik begin steeds meer ingespeeld te raken. Tegen NEC had ik trouwens de kans om Jack De Gier uit te kappen. Op het laatste moment realiseerde ik me echter dat De Gier, met wie ik een paar jaar bij Cambuur heb samengespeeld, erop zou rekenen dat ik hem zou uitkappen. Dus ramde ik die bal maar over de zijlijn. Er is nogal kritiek dat je teveel een lijnkeeper bent. Daar ben ik het niet mee eens. In de 'vijf meter' pak ik in principe alles. Daarom draaien ze de corners tegenwoordig van de goal af. Omdat die anders voor mij zijn. Alleen als ik zie dat een verdediger de bal makkelijk kan wegkoppen, blijf ik weg. Geen lijnkeeper (Foto: Hans) Tot slot even terug naar je jeugd. Je hebt in het Oosterpark in Amsterdam-Oost leren voetballen. Heb je naar nog bijzondere herinneringen aan? Ja, dat was gewoon prachtig in die tijd. Ik woonde er 100 meter vanaf. Even verderop was mijn school. Als ik uit school kwam, ging ik dan ook altijd in het Oosterpark voetballen. We voetbalden daar met alle leeftijden door elkaar. En door tegen grotere jongens te spelen, leerde je snel. de ajax ster nr. 26 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 31