FRED GRIM "voetballen is het mooiste wat er is" Fred Grim kreeg aan het begin van het seizoen nogal wat kritiek te verduren. Het dieptepunt was de wedstrijd tegen Vitesse. Fred kreeg vanaf rechts een terugspeelbal van Winter en had vervolgens de keuze tussen een artistieke oplossing en een blinde trap. Ajacied als Fred is, koos hij voor het eerste. De als lob over Sikora bedoelde bal bereikte echter niet de gewenste hoogte en belandde via de schouder van de kleine Vitesse-spits voor de voeten van de blij verraste Van Hooijdonk, die zich dit buitenkansje niet liet ontnemen: 0-1. Velen meenden de bui al weer te zien hangen en haalden met een schel gefluit hun gram op de toch al balende Grim. Reden voor DAS om Fredje maar eens te vragen wat hij hier nou allemaal van vindt. Teneinde niet direct de wind van voren te krijgen, ging onze interviewer via een omweg op zijn doel af. Even vooraf: ken je DAS? Jazeker, ik lees het altijd graag. Vind je het niet te hard? Nee hoor, dat moet kunnen zo. Hoe is het met het zelfvertrouwen in de groep na de goede wedstrijden tegen Willem II en Fortuna en de wat mindere maar toch gewonnen pot tegen NEC? Het vertrouwen is er helemaal, daarnaast loopt de bal momenteel ook goed. Dus jullie gaan voor het kampioenschap? Ja natuurlijk, daar gaan we altijd voor. Gaat het vanaf nu tussen jullie en psv? Ja. Al weet je dat nooit zeker. Iedere club heeft altijd een mindere periode, psv scoort momenteel erg makkelijk. Maar ze hebben ook twee keer door lucky momenten gewonnen, één keer met behulp van Luinge en één keer doordat de keeper van Fortuna de bal in blessuretijd verkeerd uitgooide. Wat verwacht je in de UEFA-Cup te kunnen bereiken? We willen gewoon zo lang mogelijk meedoen. Je krijgt alleen nog maar goede tegenstanders en dan kan het gewoon twee kanten op. Kunnen jullie met deze selectie over bijvoorbeeld twee of drie jaar weer de Champions League winnen? Dat is niet te zeggen omdat er teveel factoren zijn waarmee je geen rekening kunt houden, bijvoorbeeld transfers. Gesteld dat we deze groep bij elkaar kunnen houden, kunnen wij 'm overeen paar jaar zeker winnen. Zit jij er dan ook nog bij? Wat mij betreft wel. Ik ben momenteel erg fit en wil zo lang doorgaan als het maar kan. Aan stoppen denk ik voorlopig nog niet. Voetballen is het mooiste wat er is! Je kende een moeilijke start dit seizoen? Dat ben ik niet met je eens. De mensen gaan de vergelijking maken tussen Edwin van der Sar en mijzelf. En dan niet de Van der Sar van de laatste twee seizoenen, nee, de Van der Sar uit de goede tijd. En dat maakt het wel heel moeilijk natuurlijk. Daarnaast was het in het begin wennen aan de verdediging, waardoor je als keeper niet altijd weet waar je aan toe bent. Kun je aangeven waar de verschillen tussen jou en Van der Sar liggen, zodat het voor de supporters duidelijker wordt wat ze van je mogen verwachten? Qua manier van keepen verschillen we niet veel. De fans mogen van mij verwachten dat ik goede wedstrijden speel. Ik weet dat ik een goede keeper ben. Wat vond je van de reactie van een deel van het publiek na het foutje tegen Vitesse? Daar was ik niet blij mee. Je moet wel respect hebben Ik weet dat ik een goede keeper ben (Foto: Hans) 30 de ajax ster nr. 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 30