GAME NEC 1 AJAX 3 mmê door Opa Spoor ZONDAG 17'OKTOBER 465 (450+15) Ajacieden meepikt. Zijn gebaren na een doelpunt naar Zuid zijn gaaf. In de tweede helft hetzelfde beeld. Uit een assist van Pipo scoort Laudrup 3-1. Daarna wordt het een beetje gezapig en begint Zuid alvast maar met het naderende "afscheid" van Sarretje. De meeste supporters vergeten dat er nog een wedstrijd aan de gang is. Gelukkig ziet iedereen nog wei dat Laudrup 4-1 scoort, daar mee één op één loopt en tegelijkertijd topscorer van Ajax wordt. Makkelijke overwinning. Met een beetje geluk hadden het er ook 8 kunnen zijn. O ja, ik was trouwens vóór de wedstrijd nog toe hoorder van een alleraardigste conversatie ach ter mij, die ik jullie niet wil onthouden. Het ging ongeveer zo: Supporter A: "Straks komen voetballers alleen nog maar naar Ajax omdat ze hier zo'n fantas tisch afscheid krijgen". Supporter B: "Waarom denk je dat al die spelers zonodig een kortlopend contract willen?" "Krijgen ze eerder een afscheid." Supporter A: "Ajax wil volgende week maandag proberen het stadion vol te krijgen zonder een wedstrijd te spelen." Supporter B: "Hoezo dat dan?" Supporter A: "Afscheid van Kinkladze..." Supporter B: "En het afscheid van Juan dan?" Supporter A: "Dat is die week daarop." Supporter A: "Het schijnt zelfs zo gek te zijn dat spelers een clausule in hun contract afdwingen waarin een passend afscheid wordt geboden." Supporter B: "Het moet niet veel gekker wor den." Renfrum (53( O'Brien (33), Maaglas (55,pen), Knopper (72) Opa Spoor zou Opa Spoor niet zijn als hij niet per spoor naar Nijmegen ging, om zodoende het nieuwe stadion(netje) van NEC eens goed te bekijken. Ziet er gezellig uit. Het lijkt een beetje op dat van Willem II en FC Twente. Het scorebord lijkt op dat beruchte scorebord van De Meer: buiten werking dus. Tevredenheid troef, al kan dat niet anders in vergelijking met die oude bouwval. Alleen: wat is dat bezoekersvak asociaal klein. Tip: laten we dat vak volgende keer zelf maar wat uitbreiden als NEC daarvoor te beroerd is. Opvallend genoeg is de wedstrijd niet uitver kocht. Niet zo raar. NEC hanteert halve finale Champions League-prijzen, 65,00 voor een kaartje lange zijde in de hoek is niet misselijk. Gelukkig begrijpt het Nijmeegse publiek dat ook en komt dus niet massaal op deze wedstrijd af. Na Fortuna Sittard zijn de verwachtingen hoog gespannen. Te hoog, want Ajax speelt een heie matige wedstrijd. NEC speelt op z'n Engels: alle ballen op de twee spitsen Renfurm en De Gier, die het de Ajax-verdediging knap lastig maken. Toch scoort Ajax het eerst: O'Brien. Maaglas heeft dan al voor de 87ste keer dit seizoen het aluminium geraakt en Grim heeft ook al een paar keer een mooie redding verricht. Vlak voor rust twijfelt Grim bij het uitkomen: nu wordt Ajax door het aluminium gered. Na de rust wil Ajax het spannend maken. Balverlies een paar meter buiten de zestien, Dani die een sliding mist en de 1-1 is een feit. Daarna doet "vriend'' Bossen van zich spreken. Pipo wordt onderuit gehaald. Vanaf onze positie iijkt de penalty een cadeautje, achteraf schept de video duidelijkheid. Bossen had het goed gezien. Pipo werd haast gelanceerd door de van een Chinese tattoo voorziene pothuizen. Maaglas zet vanaf 11 meter Ajax weer op voor sprong. NEC blijft toch gevaarlijk, vooral door Renfurm en De Gier. Grim speelt een goede wedstrijd. Knopper is de spannende wedstrijd zat en schiet vanaf zijn bekende positie de 1-3 in. Dan is het gelijk afgelopen en behaalt Ajax een zeer nutti ge overwinning. Tip voor de F-Side: Geen Bossen nare-nare man, maar Bossen vrien-de-lij-ke man. 28 de ajax ster nr. 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 28