i 2 i AJAX 4 ZONDAG 17 OKTOBER FORTUNA SITTARD 1 45.000 Ajacieden 27 1 I 1 t I 1 1 1 i i I i i I f 1 1 I 1 O CV4 Ook zien we tot onze verrassing de andere Kanu (Christopher) op het veld staan. Op de rechts back-positie. Ajax begint overdonderend. Volgens iedere out sider krijgt Ajax de ruimte om te voetballen, vol gens ons creëert Ajax die ruimte zelf, en dat is net eventjes wat anders. Richard Knopper toont weer zijn scorende capaciteiten. Met twee droge knallen zorgt hij al snel voor een 0-2 voorsprong. Maaglas was bij de voorbereiding overigens goed aanwezig. Daarna mist onze Griek twee maal dé kans op 0-3. We dachten net: hij zal toch niet weerNee dus. Prachtig aange speeld door Laudrup scoort hij toch de 0-3 met een schot dat nog net niet door het net ging. Zijn reactie naar het Ajax-vak getuigt van veel respect en sympathie naar de supporters die hem, ondanks de kritiek van een stelletje onver laten, altijd zijn blijven steunen. Na de 0-3 krijgt Ajax nog kansen op 0-4. Het wordt echter 1-3. Vierklau jaagt (tevergeefs) door, vergeet even dat Bombarda daardoor alleen staat en graag gebruik maakt van deze gelegenheid. Na de rust begint Willem II overdonderend. Binnen 10 minuten is het weer een wedstrijd: 2- 3. De verdediging blijkt weer niet het sterkste punt van Ajax te zijn. Vooral de rechtsback-posi tie is deze middag slecht bezet. Vlak daarna is het wéér Laudrup (Koning Assist) die voor een opening zorgt waardoor Maaglas met een mooie kopstoot voor de 2-4 zorgt. En die kwam mooi op tijd. Beide teams krijgen dan nog kansen. Shoukov, de linksbuiten van Willem II, krijgt zo veel ruimte dat hij bijna in slaap valt. Gelukkig hebben zijn voorzetten niet het door hem gewenste effect. Het aluminium redt Ajax nog een keer. Dan komt het hoogtepunt van de wedstrijd. Laudrup krijgt de bal aangespeeld. Een beetje kappen en draaien, net zo lang tot de verdediger niet meer weet wat hij moet doen. En dan een lobje waarnaar je alleen maar kunt kijken: zo Ajax-achtig mooi. 2-5! Even wenste ik dat ik thuis was. Om 100 maal de videoband terug te spoelen, en uiteraard ook weer 100 maal af te draaien. Dan accentueert Willem II in de laatste minuut nog even de verdedigende onmacht van Ajax: 3-5, en laat Baba met een droge knal zien dat hij nog niet helemaal is afge schreven: 3-6. Een overwinning die staat. Er zul len dit jaar weer niet veel teams Tilburg met 3 punten verlaten. Pipo (30), Knopper (33), Laudrup (50, 87) Hamming (12) Blindganger van de week: Polletje Gaasterland Stanley staat voor de wedstrijd in de middencir kel. Hij kijkt, denkt, treurt en huilt tegelijk. Helaas voor hem moet ie ook nog wat zeggen. "Ik ben een blijf een echte Ajacied." Blijf nog effe bij ons jongen, je hoort bij Ajax! "Zal Ajax nu eens eindelijk een thuiswedstrijd gemakkelijk winnen?" is de vraag voor de wed strijd. Ja dus. En dat tegen Fortuna Sittard, dat vorig seizoen 6 punten van ons afsnoepte. En dat ook op een veld wat veel overeenkomsten vertoont met een motorcross-terrein. De pollen vliegen om de oren van Luinge. Je ziet hem den ken: schoppen ze nou steeds een pol naar mijn hoofd of gaat dat gewoon per ongeluk? De eer ste minuten zien we iedere speler wel een paar pirouetten maken. Gaasterland vindt dat spelers niet moeten zeuren. Ajax, of eigenlijk onze Griekse vriend, krijgt de eerste minuten een karrevracht kansen. Pech, paal, lat en weet ik wat nog meer staan doel punten in de weg. De eerste keer dat Fortuna over de helft komt is het gelijk raak. Wat is dat toch met die verdediging?? Daarna ontstaat een ware stormloop op het Limburgse doel. Pipo (ingevallen voor de geblesseerde Bobson) zorgt voor enige opluchting en scoort in de rebound. Paal en lat worden veelvuldig op hun kwaliteit getest voordat Knopper zijn doelpuntje weer de ajax ster nr. 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 27