AJAX 3 VITESSE 1 VRIJDAG 24 SEPTEMBER Gezien na de wedstrijd: een paraplu's verkopende Jantje "grasmat" Gaasterland Laudrup (22, 62), Arveladze (84) Van Hooijdonk (13) 44.000 Ajacieden Foto's: Jari Vitesse doet weinig terug en beperkt zich tot een spaarzaam countertje. In de twee de helft wordt dat nog erger. Weer breekt Laudrup de ban. Met een bijna identiek doelpunt, schieten met een tegenstander pal voor zich, scoort hij prachtig de 2-1. Daarna is het toch nog zweten. Van Hooijdonk raakt uit een vrije trap de lat. Maaglas is er dan al uit. Liet (nog steeds) niets zien. Even geduld mensen, het komt echt wel goed met hem. Shota laat daarna zien dat ook hij een klassespits is. Prachtig aangespeeld, een potje kappen en draai en, keeper misleid en weg zijn de zweet druppeltjes van de spanning. 3-1 is uitein delijk een mooie score. Het wordt zo lang zamerhand voor Wouters een moeilijke keuze: Machlas of Arveladze in de spits? Op de altijd gezellige vrijdagavond tegen Vitesse. Bedankt hoor burgemeester Patijn dat u toestemming heeft gegeven voor het spelen op deze avond. Ajax begint goed aan de wedstrijd maar komt niet tot scoren. Dan voert Fred Grim een prachtig toneelstukje op: Pierre van Hooijdonk kan het allemaal wel waarderen en komt zo gemakkelijk aan z'n doelpunt- je: 0 - 1. "Stanley Menzo, Stanley Menzo" horen we daarna velen roepen. Zijn zeker Auxerre en psv uit vergeten. Ajax heeft zo langzamerhand een echt keepersprobleem. Toch blijft Ajax redelijk voetballen. Brian Laudrup brengt Ajax terug in de wedstrijd. Tegenstander voor zich of niet, scoren doet ie: 1 -1Ajax had daarvoor al kunnen sco ren. Helaas kunnen Maaglas en Bobson de kansjes niet benutten. de ajax ster nr. 26 23

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 23