Zaten we met z'n vijven apart in een kleedkamer, die er aanvankelijk niet eens was. Die ruimte heb ben ze speciaal voor ons moeten huren van de Arena, ergens aan de andere kant van het sta dion." Dean Gorré in de Sportweek van 28 septem ber 1999. "Dit betekent dat alle selectiespelers zich zorgen moeten maken, nu er zo druk gebouwd wordt rond de Arena. "In mijn onderhandelingen metAjax was ik met de heer Van Os overigens een bepaald bedrag over eengekomen waarvoor ik Ajax tussentijds mocht verlaten indien ik naast de boot zou vallen. Van Os vond het niet nodig om dat officieel in een clau sule vast te leggen. Een man een man, een woord een woord. Uiteindelijk ben ik voor veel meer geld vertrokken dan was afgesproken. Van Os is zijn afspraak wat dat betreft dus niet nagekomen. Voor de buitenwereld heeft hij meegewerkt aan mijn transfer, maar voor mij niet. Hij heeft zich niet aan zijn woord gehouden." Dean Gorré in de Sportweek van 28 septem ber 1999. "Dit is wat we in Amsterdam een jodenstreek noe men en jij bent er als rotterdammer keihard inge trapt. "Als een bestuurslid het woord neemt in de Arena begint het publiek altijd te fluiten. Ik vroeg me altijd af waarom dat was. Nu weet ik het. Zoals ze met mij zijn omgegaan, gaan ze ook met hun suppor ters om." Dean Gorré in de Sportweek van 28 septem ber 1999. "Jij werd er tenminste nog voor betaald. "In het internationale topvoetbal bestaat het risico van een verzadiging op veel fronten. Bovendien zijn de transfersommen nu vaak tien keer hoger dan een decennium geleden. We moeten iets doen om aan die wildgroei een einde te maken." FIFA-secretaris-generaal Michel Zen-Ruffinen tijdens een tv-voetbalcongres in Monte Carlo op 29 september 1999 over te veel live-voet bal op tv, een te volle speelkalender en te hoge transfersom-men. "Dat wordt dan een keertje tijd. Maar goed, beter laat dan nooit. "De SVA bestaat bijna acht jaar, heeft bijna 80.000 leden, een blad dat qua oplage en inhoud op de tweede plaats staat na Voetbal Internationaal, etc." Een zin uit een op 30 september 1999 door de SVA opgesteld bericht ter verdediging tegen de vermeende beschuldiging van de OFA dat de SVA nauwelijks iets aan belangenbeharti ging voor supporters doet. Een gevoel voor humor kan de SVA in ieder geval niet worden ontzegd. Het flutblad Ajax-Life qua inhoud op de 2e plaats na de VI? Op de 2 na onderste plaats zullen ze bedoelen, nog net voor de feyenoord-krant en de hand in hand. "Wij zijn het geworden omdat we meteen afspra ken hebben gemaakt over de merchandising. Wat dat betreft had mijn vader een vooruitzien de blik, want merchandising is de toekomst van het voetbal gebleken. Het allerbelangrijkste dat we terugkrijgen voor ons sponsorgeld is dan ook het recht om artikelen met het Ajax-logo te ver kopen. Onze omzet is de afgelopen tien jaar ver- twintigvoudigd en daar heeft Ajax een grote rol in gespeeld." Len Langenberg van shirtsponsor Umbro in de Ajax Life van september 1999. "Ten eerste valt deze uitspraak moeilijk te rijmen met de het nieuws dat Umbro eigenlijk van Ajax af wil, zoals rond die tijd in alle kranten stond. Ten tweede: hoe zat het ook alweer met de inhoudelijke kwaliteit van Ajax Life?" "Supporters hebben baat bij sponsors." Commercieel directeur Bob-Jan Hillen in de Ajax Life van september 1999. "Laten we dit maar omdraaien: 'sponsors heb ben baat bij supporters', want er is geen reet aan om vanuit je business-seat naar een leeg sta dion te moeten kijken. "Want bij Barcelona is de mentaliteit professio neler dan bij Ajax. Als een tegenstander gevaar lijk dreigt te worden loop je niet met hem mee, maar maak je desnoods een overtreding op het middenveld. Daar krijg je niet zo gauw een rode kaart. Bij Ajax zei Van Gaal nooit: 'Maak maar een overtreding'. Hier gebruik je eerder de hand rem. De belangen zijn groter, het gaat om hoge re bedragen. Dat werkt een andere instelling in de hand." Ronald de Boer in het NRC Handelsblad van 2 oktober 1999. "Toen vriend Ronald met Ajax de Champions League won, waren de belangen net zo groot, of eigenlijk nog groter op het moment dat hij de finale speelde. Waar wij dit soort flauwe opmer kingen aan te danken hebben, is ons niet dui delijk. de ajax ster nr. 26 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 19