15 We hadden wel de mogelijkheid om te gaan mëppen, maar gezien de overmacht kozen we toch maar voor het hazenpad. Het hoort eigen lijk wel niet bij Ajax, maar ja. We zijn toen een stadsbus in gehold, maar de buschauffeur wilde zich persé aan zijn tijdsschema houden. Hij was gelukkig wel zo verstandig de deuren dicht te doen. We waren inmiddels helemaal omsingeld door Twente-supporters die van plan waren ons te lynchen. Ze beukten op de ramen, waarvan er ook een paar in gingen. Opeens stoven ze alle kanten op. We werden net op tijd ontzet door een even grote groep Ajax-supporters. Toen zijn we de bus uitgestapt en hebben we nog even ons gram gehaald. In de bus had ik wel het gevoel dat we nu echt een keer gepakt zouden worden. Dat hoort er nu eenmaal ook bij. AZ - psv We gingen vroeger overal naartoe. Als in Haarlem bijvoorbeeld Den Haag, feyenoord, Utrecht of psv speelde dan gingen we daar naar toe. Zo gingen we ook één keer naar AZ - psv. We zouden eigenlijk naar Groningen - Ajax gaan voor de beker, op een woensdagmiddag. Er stonden alleen werklozen en spijbelaars op het Centraal Station, een mannetje of negentig. Wij wilden net de trein ingaan toen er één kwam aanrennen die vertelde dat het was afgekeurd. Daarna zijn we naar Karpershoek gegaan (toen- dertijd een bekend afspreekpunt op de Prins Hendrikkade, red.), ledereen ging naar huis of had geen zin meer, maar psv speelde 's avonds tegen AZ in Alkmaar. Uiteindelijk spraken we af om erheen te gaan met twaalf man. In Alkmaar liepen we de politie tegen het lijf die wilde weten wat we gingen doen. Wij zeiden dat we psv-sup- porters waren en dat we het psv-vak in wilden. Wij liepen een nog leeg psv-vak in en gingen een beetje onderin bij het hek staan. Toen kwamen de supporters van psv, zo'n tweehonderd man die om ons heen gingen staan en zaten te kij ken wie wij waren. Wij waren natuurlijk Amsterdams gekleed en zij begrepen het niet helemaal. Ze gingen achter ons staan. Om de psv'ers te jennen begonnen de AZ-supporters allemaal 'Ajax, Ajax' te zingen. Wij hadden over al schijt aan dus wij deden gewoon mee. Toen hebben we wel wat klappen gekregen, maar we werden al snel door de ME ontzet. Daarna gin gen we bij de AZ-supporters staan, maar die wil den niets van ons weten en mijn sjaaltje werd afgepakt. Later kwamen we toen weer oudere gasten van Ajax tegen die de boel voor ons heb ben rechtgezet. Want je laat je niet pakken door AZ-supporters natuurlijk. Gehaktballenoorlog Harcoe was een supporter, een boer die in De Pijp in een begeleid wonen-project zat. Die naam hadden we verzonnen vanwege dat pro gramma van Henk Spaan en Harry Vermeegen. Die speelden een boerenfamilie na en Harry Vermeegen was dan Harco. Omdat die jongen steevast Harcoe zei, werd dat zijn bijnaam. Op een dag moest hij natuurlijk ook met ons mee naar een uitwedstrijd. Het werd RKC - Ajax. Daar had je gehaktballen, die waren keihard, niet te vreten. Harcoe is toen met een patatbak je iedereen langs gegaan om geld op te halen. Hij heeft toen voor misschien wel tweehonderd gulden gehaktballen gekocht. Die werden door het hele vak uitgedeeld en toen zijn we de RKC- supporters gaan bekogelen. Die dingen waren zo taai dat we na drie kwartier nog over en weer stonden te gooien. HSV - Ajax Met een gabber van me wilde ik altijd al eens naar een Europese uitwedstrijd. Dat werd de wedstrijd tegen HSV. Hij werkte bij een familie bedrijf en had geld geregeld, ik zat nog op school en had gespaard. We gingen naar de adminis tratie bij De Meer om kaartjes te halen, maar die was nog gesloten. Even een bakkie doen in de kantine op Voorland leek ons het beste idee. Daar stonden twee gokkasten te lachen en te zwaaien naar ons. Het begon met een knaak, daarna een geeltje, een meier. Twee uur later waren we door al ons geld heen. Al ons spaar geld hadden we vergokt. Dus we konden wel weer vertrekken. Bij de administratie zagen we nog de supporters die inmiddels een kaartje bemachtigd hadden. Ik had thuis wel een ver haal, want het was mijn eigen geld, maar hij werkte in een familiebedrijf en moest het toch verantwoorden. Hij heeft toen gezegd dat hij gewoon zou gaan, maar heeft in werkelijkheid drie dagen bij mij ondergedoken gezeten. Hij woonde ook nog eens tegenover mij, dus we konden ons absoluut niet op straat vertonen. Het is nooit uitgekomen. Op televisie zagen we dat het een gekkenhuis was. We baalden behoorlijk dat we er niet bij waren. Robert houdt het tegenwoordig bij ongeveer 15 wedstrijden per seizoen. Omdat hij tegen woordig een gezin heeft, neemt hij het bestaan iets serieuzer dan vroeger, al zegt hij nog steeds geen nee tegen een leuke uitwed strijd. Gelukkig maar, want hij is het prototy pe van onze modelsupporter. de ajax ster nr. 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 15