13 met een schuin oog aankeek. Omdat ze me ken den en ik altijd mee ging, was het dan toch goed. Ik was ook altijd degene die voor jongenskaart jes zorgde. Als je naar een uitwedstrijd tegen Volendam ging had je daar kaartjes voor onder de twaalf, die waren ook één gulden. Ik haalde voor vier man kaartjes en zo konden we naar binnen, ook al waren de anderen de twaalf reeds enkele jaren gepasseerd. Ook bij psv had je jongenskaartjes voor vijf piek, de andere kaartjes waren vijftien piek. Ik moest dan een zooitje jongenskaartjes halen en mocht er van de anderen voor mezelf ook één halen en zo had ik weer een gratis uitje. Trots Amsterdamse trots is de belangrijkste reden dat ik naar Ajax ga en het is mij ook nog eens met de paplepel ingegoten. Mijn hele familie is voor Ajax. Amsterdam en Ajax zijn voor mij één. Dat iemand uit Enschede komt en voor Ajax is, zoiets kan ik niet begrijpen. Ik vind het aan de ene kant wel leuk dat ze er zijn, maar toch heb ik zoiets van... ga lekker naar Twente toe. Als ik in rotterdam had gewoond, zou ik ook voor Sparta zijn geweest, dat is heel logisch. Ik begrijp wel dat mensen naar Ajax komen want dat is de grootste club, maar je hoort eigenlijk naar de club van je eigen stad te gaan. Op de Zuidzijde zitten er mij ook nog teveel van dat soort mensen. Voor mij is er geen andere club dan Ajax. Je kan wel Liverpool of Juventus als tweede club heb ben, maar als Ajax over een jaar Liverpool loot en je wordt uitgeschakeld, wat dan? Dus voor mij is er geen andere club. Ajax is voor mij Amsterdamse bluf en Amsterdamse trots. Wij zijn Amsterdam en wij zijn de beste. Nu zie je dat helaas niet echt meer in het spel terug, maar Richard Witschge straalt dat nog wel uit, die Amsterdamse arrogantie. Als ik voorzitter was zou ik het Amsterdamse meer in Ajax willen terugbrengen. Laudrup is wel een hele goede voetballer, maar die straalt dat Amsterdamse niet uit. Bobson heeft het misschien weer wel en Brian Roy had het in ieder geval. Sfeer Met supporterszaken hou ik mij niet echt bezig. Ajax is nu eenmaal veranderd. Ik erger me ook niet aan de vercommercialisering van het voet bal, want dat is toch allemaal wel in het belang van Ajax. Het is nou eenmaal deze tijd. De spel letjes rond de wedstrijd zou ik liever niet zien, maar je doet er toch niets aan'. de ajax ster nr. 26 Ik zou het wel leuk vinden als er weer een soort Vak M zou komen naast de bezoekende sup porters, net zoals vroeger in De Meer. Er hoeft dan niet persé iets te gebeuren, maar in zo'n situatie is er wel meer sfeer omdat de suppor ters elkaar altijd uitdagen en op elkaar gaan reageren. In het Olympisch Stadion zaten wij altijd in Vak HH. Daarnaast had je het buffervak en aan de andere kant daarvan zaten hun. Daar was altijd wel wat aan de hand. Favorieten Mensen zullen het wel vreemd vinden, maar mijn favoriete speler is Ronald de Boer. Hij heeft altijd voor Ajax geknokt, zoals bijvoorbeeld bij Grasshoppers uit. Juist daar liet hij zien dat hij een echte Ajacied is (hij huilde vreugdetranen na de wedstrijd, red.). Hij heeft in die gouden tijd van Ajax gespeeld, waar ik bij ben geweest. Over bijvoorbeeld Johan Cruijff kan ik eigenlijk niet oordelen, want die heb ik nooit bewust mee gemaakt. Van Basten was ook wel goed, maar in die tijd wonnen we geen hoofdprijs. Ook om zijn voetballende kwaliteiten vind ik Ronald de Boer goed. Zoals laatst die voorzet tegen Brazilië, die door Zenden werd ingekopt, zo'n bal kan alleen hij geven. Hij kan ook op iedere positie uit de voeten. Bovendien is hij er ook altijd voor de supporters. Uiteindelijk vertrekt vroeg of laat iedere speler wel naar een andere club, dus ook Ronald de Boer. Hij heeft toen wel in VI gezegd dat hij steeds hoopte dat Ajax zou verliezen, maar als jij bij je baas met ruzie moet vertrekken hoop je ook niet dat het daarna heel goed gaat met dat bedrijf. Veel mensen zijn daar kwaad om geworden, maar ik denk dat hij in zijn hart nog wel een echte Ajacied is. Louis van Gaal is mijn favoriete trainer, want hij heeft de successen gebracht die wij hebben meegemaakt met als hoogtepunt de finale in Wenen. Veel mensen vinden hem niks en ergens kan ik dat wel begrijpen, maar ik ben nu Robert in Wenen

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 13