t CD KI if i 11 WIJ VA "Leef alsof het de laatste dag van je leven is", was de rode draad die door de show van Youp van 't Hek van enige jaren geleden liep. In deze levensovertuiging kan ik mij nog steeds bijzonder goed vinden. Geen show heb ik de afgelopen jaren gemist. Vanaf het begin in de Kleine Komedie ben ik al een trouw volgeling van deze vermakelijke zui pende cabaretier. Nu is het natuurlijk niet zo dat mijn leven er echt uitziet alsof ik mijn laatste oortje ver snoept heb, maar een gerichte planning zul je bij mij niet aantreffen. Niets is hem te veel om zijn trouwe fans tevreden te stellen. Ik her inner mij zelfs nog een "drop actie", waarmee hij op een vroege zaterdagmorgen langs het kleumende, op een kaartje wachtende, publiek trok. Zo zou ik Michael van Praag nou graag ook eens een keertje bij ons op vak 413 willen zien, al denk ik dat dit wel altijd een utopie zal blijven (alhoewel!!). Vorige week verraste de broer van hockeyer Tom ons weer eens met een gouden actie. De oudejaarsconference gaat niet door. Een groot deel van de kaar ten voor deze voorstel ling was opgekocht door een organisatie bureau, die in opdracht van Golden Tulip deze kaarten had opgekocht om deze samen met een diner voor 595,= per persoon (hoe ver zin je het) aan te bie den aan zogenaamde relaties. Nu zijn wij in de Arena erg bekend met het fenomeen "relaties". We worden er mee doodgegooid. Binnen een periode van zes jaar is deze groep (vooral ABN-AMRO medewerkers) er voor een groot deei zelf ver antwoordelijk voor, dat er van de vroeger zo zinderende sfeer in De Meer bijna niets meer over is. Behangen met klatergoud en voorzien van hoerige vrouwen wentelt deze groep zich voor, tijdens en na de wedstrijd in kaviaar en champagne. Het is voor deze groep mensen absoluut niet belangrijk of er nu wel of geen voetbalwedstrijd plaatsvindt. Gezien worden, met of zonder eigen vrouw, dat is hetgeen dat telt. Als palingen in badkuipen vol met snot voelt deze groep zich aan de uiterste randen van het voetbal. Er moet toch een manier zijn om deze groep uitvreters te laten weten dat wij hun aanwe zigheid absoluut niet op prijs stellen. Helaas bevindt de supporter zich niet in de luxe posi tie waarin een Youp van 't Hek zich bevindt, maar samen kunnen wij sterk zijn. Hierbij zou ik het voorstel willen lanceren om als actie een wedstrijd uit te kiezen waarop alle "gewone" supporters als uiting van walging ten opzich te van de "relaties" een keer wegblijven. Ik denk dat iedereen de actie van Youp van 't Hek toejuicht (behal ve Henk dan). Op deze wijze zijn wij in staat om op dezelfde wijze een legendarisch gebaar te maken. de ajax ster nr. 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 11