AJAX 3 SC Heerenveen 2 MVV 2 AJAX 6 ZONDAG 15 AUGUSTUS VRIJDAG 20 AUGUSTUS Laudrup (51), Maaglas (62), Arveladze (72) Talan (23), Hakansson (81) Aantal Ajacieden: 44.500 Opvallend: Ajax zegt dat 36.000 toeschouwers de poorten gepasseerd zijn. Zou Arie van Eyden zich weer eens verteld hebben? Ajax schrikt en gaat weer heel angstig Emerson (41), Perez (86) Knopper (21), Verlaat (24), Knopper (51), Witschge (58), Laudrup (61), Dani (76) Aantal Ajacieden: 1.000 Man of the match: Scheidsrechter Ruud Bossen (voor het afkeuren van het eerste MW-doelpunt) Heerlijk weer op zo'n vrijdagavond naar spelen. Verdedigend houden we ons hart vast, Fred Grim zit bij hoge ballen nog steeds vastgeplakt aan de doellijn. Ajax krijgt een paar halve kansen. Na de rust keren de kansen. Ajax gaat wat dwingender spelen. Dat is ook wel nodig aangezien Heerenveen met elf man achter de bal blijft spelen. Ajax krijgt een vrije schop die eindelijk eens binnen de palen wordt geknald. Vonk krijgt de bal niet onder controle en Laudrup zorgt voor de gelijkmaker en de opluchting bij ons. Daarna is het tijd voor Maaglas: 2-1al was het niet de mooiste van hem, lekker was ie wel. Daarna liet Shota zien dat hij het nog niet verleerd is: scoren. Met een mooie krul wel te verstaan. Zijn blik na de goal verraadde veel gif. Houden zo Shota. De punten zijn binnen dacht iedereen. Toch weer een tweede tegendoelpunt: misverstandje Winter en Dani rechts achterin, voorzetje en hoppa 3-2. Daarna was het bidden om het eindsignaal. Veel supporters hadden de laatste minuten een verhoogde hartslag. Gelukkig bleef het bij 3-2. De overwinning werd gevierd als ware het een kampioenschap. Ach, slecht spelen en winnen blijft toch ook leuk? Maastricht. Zonder combi, dat wel. Alleen al daarom moeten we hopen dat MVV niet zal degraderen. Ajax wint wel zeer gemakkelijk, het lijkt een beetje op de wedstrijd van vorig seizoen. Al snel komt Ajax op 0-2, vooral door toedoen van het gifkikkertje geheten Richard Knopper, de nieuwe nummer 10. Vlak voor rust balverlies door Arie Winter en direct lijkt het weer een wedstrijd te worden. Na rust stelt Ajax snel orde op zaken. Binnen een kwartier staat het 1-5 en is alles beslist. Uiteindelijk wordt het 2- 6. Met gemengde gevoelens verlaten we het Limburgse land. Enerzijds blij met de 2-6, toch niet slecht voor een uitwedstrijd. Anderzijds toch een beetje teleurgesteld over weer twee tegendoelpunten. Vooral de tweede doet pijn. De tegenstander scoort weer uit een vrije schop, waarbij Fred Grim weer niet volledig vrijuit gaat. De verdediging oogt weer onzeker, vooral bij hoge voorzetten ziet het er allemaal nog niet clean uit. Misschien hadden we met 0- 4 een beter gevoel gehad, al is dat een beetje on-Ajax, beseffen we. de ajax ster nr. 25 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 9