AJAX 2 feyenoord 3 ZONDAG 8 AUGUSTUS Aantal Ajacieden: 25,000 M'N oee*' Knopper (45), Gronkjaar (53) kakkerlak 1 (13), kakkerlak 2 (15), kakkerlak 3 (86) Schoonspringer van de week: puta cruz Onder het motto: "de Arena moet vol voor de Supercup" wordt half Nederland uitgenodigd om toch alsjeblieft maar naar de seizoensopening te komen. De KNVB, moeten we die instantie zo langzamerhand ook maar niet met kleine lettertjes gaan schrijven, maakt er echt een puinzooitje van. Die Arie was vroeger bij Ajax al fout (Arie keek toen niet op een beetje meer of minder zwart geld), zijn hersenpan heeft het nu geloof ik helemaal begeven. De wedstrijd start op een manier waar we in de seizoensvoorbereiding al gewend aan zijn geraakt: een snelle 0-2 achterstand. De verdediging lijkt op een grote zeef. Opvallend is dat vooral de vleugelverdedigers hun tegenstanders de tijd gunnen de bal aan te nemen, drie keer hoog te houden en dan ook nog een actie te laten ondernemen. Eerder aanpakken mannen! Tip: laat ze de bal gewoon niet krijgen. Onzekerheid is troef. Vooral bij hoge ballen, waarbij Fred Grim steevast op zijn lijn blijft staan, ontstaat er teveel gevaar. Zolang Ajax niet hoeft te verdedi gen lijkt er niets aan de hand. Bij balbezit ziet het er niet eens zo slecht uit. Vlak voor rust komt Ajax op 1-2 en is er eigenlijk niets aan de hand. Na de snelle gelijkmaker na rust lijkt Ajax door te gaan. De 3-2 komt echter niet. Dan krijgen de kakkerlakken een cadeautje in de vorm van een vrije schop aan de rand van het strafschopge bied. Fred Grim, die nog duidelijk moet wennen aan het wekelijks spelen van een wedstrijd, zet de muur voor het gemak maar neer op de hoogte van de cornervlag. De hele F- Side waant zich voor even keeperstrainer. "Hij kan rechtdoor, hij kan rechtdoohooor", hoorden we velen schreeuwen. Helaas, het baatte niet. kakkerlak nummertje 3 schiet hem dan ook rechtdoor in het doel. Afgelopen. Gelukkig had Wouters toch nog positieve dingen gezien. Hij was dan ook de enige die een speciaal op de zwarte markt aangeschafte eclipsbril had opgezet. -\r~, t Zonder een overwinning op een beetje tegenstander in de voorbereiding toch maar aan de competitie beginnen. Net zoals in de voorbereiding komen we ook nu weer op achterstand. Knullig uitverdedigen van Tim de Cler levert Heerenveen een hotseknotsaanval op in het centrum: 0-1. de ajax ster nr. 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 8