DE AJAX - ZORRO S begonnen Aangekomen bij de stadsgrens na de zoveelste noodrem begreep de machinist ook wel dat de reis naar Maastricht, waar Ajax op 30 september 1978 tegen MVV zou spelen, op deze manier nachtwerk zou worden. Nog even afgezien van de vraag of de trein nog in staat zou zijn om vooruit te komen De inmiddels gealarmeerde spoorwegpolitie was massaal uitgerukt en kwam vanuit de verte bijzonder gemotiveerd langs de spoorbaan aanrennen met een roedel vervaarlijk blaffende honden. Zelfs de brooddronken supporters begrepen dat het tijd werd om een goed heenkomen te zoeken, en met uitgestreken en vooral onschuldige gezichten werden de agenten zwijgend welkom geheten. Alle aanwezigen kregen luid schreeuwend het bevel toegesnauwd om als de sodeju te gaan zitten, maar aan dat verzoek kon onmogelijk gehoor gegeven worden aangezien er geen bank meer aanwezig was. Er zat, gezien de hysterisch blaffende honden, niets anders op dan in een soort stoelgangzit met één bil op het frame te hangen. De spoorwegpolitie arresteerde bij gebrek aan getuigen niemand en kon niet anders doen dan supporters tandenknarsend verder begeleiden. De trein werd in Utrecht uit de dienstregeling genomen en voor de supporters stond een apart nog geheel intact treinstel gereed waarmee de reis naar het zuiden kon worden voortgezet. Het bejaarde echtpaar verliet gearmd de trein en maakte dat het wegkwam. Aangekomen in Maastricht verspreidden de supporters zich in kleine groepen door de binnenstad. De lange treinreis had de gemoederen behoorlijk gekalmeerd. Op wat kleinere incidenten na, in de Maas werden wat gestolen fietsen gedeponeerd, verliep alles rustig. Dit was van betrekkelijk korte duur, want aangekomen bij De Geusselt sloeg de stemming volledig om. De stokoude suppoosten vormden geen enkele belemmering voor de horde kaartloze Ajacieden, die zich razendsnel via de trappen uit de voeten maakten. Ajax- en MW- supporters stonden voor enkele seconden broederlijk door elkaar. Het wankele evenwicht werd al snel verstoord door provocerend gezang van de kleine harde kern van de Angel- Side die op de overdekte staantribune achter een veilige glazen wand stond opgesteld. Het begrip provocerend werd door de Ajacieden nogal ruim geïnterpreteerd. Zelfs het eenvoudig de ajax ster nr. 25 45

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 45