44 de ajax ster nr. 25 Het oude echtpaar staarde apathisch voor zich uit en hield de bagage krampachtig op de schoot vastgeklemd, alsof er ook maar één supporter was die oog had voor de gammele kofferset. Op indringende vragen van agenten van de spoorwegpolitie of zij soms iets hadden gezien en zo ja, of zij dan wilden getuigen reageerden ze verschrikt Hoofdschuddend fluisterden ze helemaal niets te hebben gezien. Het was op dat moment het meest tactische antwoord. Minstens twaalf paar voornamelijk roodomrande drankogen staarden zwijgend, maar erg indringend, naar het hulpeloze paarHet was beslist een vreemd tafereel en wie wat beter keek zag dat de supporters op een eigenaardige wijze in de treinbanken balanceerden. Erg comfortabel zaten ze niet, maar dat hadden de fans aan zichzelf te danken. Al het meubilair in de coupé was even daarvoor vakkundig verwijderd en uit de rijdende trein gegooid, alleen de ijzeren geraamten van de banken overleefden de supporterstornado. Het oude stel beschikte als enige nog over een complete bank en dat wilden ze, gezien hun lichaamstaal, vooral zo houden. De trein was al een half uur onderweg en bevond zich nog steeds in de omgeving van Amsterdam. Om de paar honderd meter werd er aan de noodrem getrokken, intussen werd in een orgie van geweld de trein steeds rijper voor de schroothoop gemaaktDe meeste passagiers waren al weggevlucht naar veiliger oorden in de trein. Alleen het bejaarde echtpaar zat als versteend en hield stand, de blikken strak vooruit gericht. wild geworden supporters waanden zich ware Zorro's en voerden zonder enige terughoudendheid een imposant zwaardgevecht met losgerukte TL- buizen. Het eindigde met veel lawaai in een onbeslist gelijkspel, waarbij de lampen in duizenden kleine stukjes op de met bier doordrenkte grond belandden. Hulpvaardige supporters reikten voor de ogen van de verbijsterde bejaarden onmiddellijk nieuwe zwaarden aan, waarna de gevechten in het smalle gangpad met veel geschreeuw weer van voren af aan

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 44