Redactie DAS Postbus 4097 2003 EB Haarlem pi_alfa@euronet.nl de redactie behoudt het recht een brief in te korten. de mening van de schrijver hoeft niet de mening van de redactie te zijn. f Als Ajax-fan en trouw bezoeker van de EO-jongerendag moet mij het volgende' van het hart. Het zit mij dwars dat u in uw nummer 24 de draak steekt met de EO- jongerendag, terwijl 50.000 jongeren daar een fantastische happening hebben mee-gemaakt. Hoewel u in uw artikel terzijde opmerkt dat "er altijd wel overeenkomsten tussen verschillende mensen te ontdekken zijn", pakt uw cynische vergelijking in het nadeel uit van EO-jongeren. Een kritische zelfblik in deze, had u goed gestaan. U zou tot de conclusie zijn gekomen dat EO-jongeren en voetbalsupporters meer overeen- komsten hebben dan u misschien durft te accepteren. Veel voetbal-supporters laten hun leven leiden door een club, steunen deze met blind fanatisme (dit zijn uw eigen woorden) en zijn niet aanspreekbaar wanneer hun club verliest. Op commando zwaaien ze met gratis vlaggetjes en zetten ze de wave in. En ook supporters zijn een hoop geld kwijt aan hun "hobby". Net EO-jongeren dus! Het verschil tussen EO-jongeren en supporters zit hem echter in de beleving. Bij supporters is de beleving een stuk vijandiger en agressiever dan bij EO-jongeren, niet iets om trots op te zijn lijkt me. Ik hoop dat u voortaan eerst uwzelf voor een spiegel zet voordat u een (in dit geval negatief) oordeel velt over een ander. Toch wil ik graag mijn waardering uitspreken over jullie aanpak. Ik denk dat de DAS mensen ertoe aanzet Ajax eens met een andere blik te bekijken. Tot slot wil ik uw opmerking dat "God liever zijn eigen zonen ziet" in twijfel trekken. God maakt geen onderscheid tussen zijn of andermans zonen, God houdt van alle mensen, ook van voetbalsupporters. Met vriendelijke groet, J. Wiertz uit Nagele. k Naschrift redactie: God zij met u! J Het gras Met grote zorgen kijk ik naar de verrichtingen van Ajax. En dan vooral buiten het veld. Binnen het veld zal het wel weer goedkomen. Met de Meester op de achtergrond zijn we in ieder geval verzekerd van spectaculair voetbal. Blind in de aanval en achterin open huis. En met veel nieuwe talenten achter de hand. Mijn grote zorg blijft echter dat potsierlijke stadion waarin Ajax speelt. Het veld is en blijft besodemieterd en het levert de ene geblesseerde speler na de andere op. Ben benieuwd wanneer en door welke plag Tobiassen zijn knie nu weer zal verdraaien. Een dikke week terug was Gr0nkjasr aan de beurt die in het niets zijn voet blesseert. En iedere keer is het weer hetzelfde, de spelers glijden aan alle kanten weg. Het lijkt me nu tijd te worden dat het Ajax bestuur zijn conclusies trekt. Een fout maken is niet erg maar het zou van karakter getuigen als het bestuur zijn conclusie trekt en maatregelen neemt. Dat betekent een grondige verbouwing van de Arena of het bouwen van een nieuw stadion. En dan een normaal stadion. Rechte tribunes, geen gracht, boven op het veld en in iedere hoek een lichtmast. En absoluut geen dak erop. 'De Nieuwe Meer' lijkt me een mooie naam. Ik hoop in ieder geval gauw verlost te zijn van het de drama dat Arena heet. Louis Van Praag-shirt Ik was aan het surfen (op Internet, red.) en zag plots de foto van die jongen met dat Van Praag -0 shirt aan. Grappig zeg... Van Praag is, samen met zijn vader, ongetwijfeld één van de beste voorzitters die Ajax ooit gehad heeft. Hij heeft Ajax van een failliete club naar grote hoogten gebracht. Daar geen respect voor hebben is geen respect voor Ajax hebben. Ik weet niet zo goed of de redactie het eens is met deze geinponem, maar ik dacht, ik moet het toch even kwijt... Thom. Van Praag forever!! Naschrift redactie: En maar zeuren dat de typische Amsterdamse humor verdwijnt.... 40 de ajax ster nr. 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 40