REDACTIE C De Ajax Ster nummer 25, het klinkt zo normaal. Om er toch iets bijzonders van te maken hebben wij gemeend om, in navolging van Ajax, aan deze DAS een productcatalogus toe te moeten voegen. Allerlei prachtige artikelen zijn nu te bestellen. Je kunt hem vinden op de midden-pagina's vanaf bladzijde 23. DAS is in een kleine drie jaar (9 oktober 1996 verscheen nummer 1) uitgegroeid tot een begrip en heeft inmiddels een oplage van 7000 stuks bereikt. De oplettende lezer zal zeggen dat er 24 nummers in zijn boekenkast staan. We melden nog maar eens dat we nummer 13 bewust hebben overgeslagen, want er zijn nog steeds mensen die dit nummer zoeken of nabestellen. Het is dus nooit verschenen! Wij bedanken alle lezers die het mogelijk hebben gemaakt om DAS uit te laten groeien tot wat het nu is en als het aan ons ligt stomen we door naar nummer 50. Niet elke verandering is een verbetering en dat geldt zeker voor Ajax. Gelukkig ziet het bestuur dat heel af en toe ook in, al blijft het een druppel op een gloeiende plaat. De oplettende supporter zal het zijn opgevallen dat Champy het veld heeft moeten ruimen. Hij zal ook niet meer terugkeren. Even is nog overwogen om Frank Kales het pak aan te trekken, maar hij zag dat toch niet zo zitten. Ook de aalgladde ID-TV omroeper van vorig seizoen heeft plaats gemaakt voor iemand die, zij het af en toe wat onverstaanbaar, in plat en onvervalst Amsterdams de opstellingen voorleest en in de rust een paar prijzen weggeeft. Eindelijk eens iemand met een Ajax-achtergrond. De Kick Off is ook in een nieuw jasje gestoken. DAS heeft hem eens grondig bekeken en in Fanstuff (blz.31) kun je lezen wat onze mening daarover is. Nu we het toch over een Ajax-achtergrond hebben, op andere posities in de organisatie is dat blijkbaar helemaal niet van belang. Bij het aanstellen van Frank Kales gingen de wenkbrauwen al omhoog (basketbal-verleden), maar bij het aanstellen van Sjoerd van Loon en John de Mol als Ajax-commissarissen waren we lichtelijk verbaasd. De eerste heeft een hele rits aan functies in de vervoerswereld vervuld, of zoals Michael van Praag het zo mooi zegt: internationale logistieke dienstverlening (vrachtdivïsie KLM, management van Pakhoed rotterdam, directeur-eigenaar van Möller Air Freight, directeur van AEI Inc., en nog meer van dit soort aansprekende titels). De tweede is meer thuis in het maken van pulp-tv samen met Joop van den Ende (Endemol), zoals GTST, Medisch Centrum West, Love Letters en ga zo maar door. Het moge duidelijk zijn dat zij niet vanwege hun voetbalkennis zijn aangetrokken. Ajax zal ongetwijfeld gebruik gaan maken van het netwerk dat Sjoerd van Loon met al zijn commissariaten en directeurschappen heeft opgebouwd, terwijl John de Mol Ajax waarschijnlijk aan een zeer vet TV-contract (bij Endemol?) zal moeten helpen; mogelijk dat hij tegelijk nog wat camera's bij Van Praag afneemt. We weten in ieder geval waar deze heren voortaan zullen zitten: in de sky-box aangrenzend aan de Zuidzijde, die naar verwachting vrij is gekomen na Ajax-feyenoord. Misschien is deze voor een zacht prijsje over te nemen? Het lijkt ons ook beter dat deze uit hun sky-box verdreven 'hooligan- bobo's' voortaan gewoon in rotterdam gaan kijken en zich niet meer bij Ajax vertonen. Wie zich wel bij Ajax mag vertonen is Sonny Silooy, hij verraste eenieder door 'gewoon' op Zuid te gaan staan tijdens Ajax-feyenoord. Daarom een prachtig gedicht over hem .f onderaan bladzijde 2. Uiteraard is in deze DAS te lezen hoe het de OFA is vergaan tijdens de eerste weken van haar bestaan, ook stellen de bestuursleden zich voor. Je leest er alles over vanaf bladzijde 4. Ook is het ons weer gelukt een speler te interviewen, deze keer is het Martijn Reuser. Al met al weer een zeer lezenswaardig nummeren vergeet natuurlijk de productcatalogus niet! de ajax ster nr. 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 3