bruidegommetje op dat bankie in je huiskamertje zitten. We kunnen je miss(en) als kiespijn. We verwelkomen ook een nieuwe F-Sider: Sonny Silooy zit lekker onderuit op vakkie 127. Vaker komen Sonny! Vanwege het krankzinnige aanvangstijdstip komen veel supporters te laat. Dat zal de KNVB een zorg zijn. Als de wedstrijd maar op Anaal+ uitgezonden kan worden. Viak voor de wedstrijd wordt maar eens besloten de volumeknop van de geluidsinstallatie nog hoger te zetten, zodat het supportersgezang zelfs op Zuid niet meer te horen is. Ajax begint dit keer niet met een achterstand. Het speelt lekker dwingend, feyenoord speelt ouderwets laf, dus verdedigend en loerend op de counter. Knopper straft dit af met een mooi genomen vrije trap. Toch speelt Ajax niet goed. Het aantal malen balverlies is ontelbaar. Aron Winter heeft een complete offday. Net als in de vorige wedstrijden geven ook nu weer de vleugelverdedigers hun tegenstanders te veel tijd om de bal rustig aan te nemen en daarna ook nog een actie te ondernemen. Na de 1-0 krijgt Ajax nog kansen op 2-0, helaas mist Nikos de grootste. Arveladze is op links weer onzichtbaar en teveel op eigen succes uit. Vlak voor rust blijkt weer de onzekerheid van Fred Grim waardoor Ajax door de paal wordt gered. 1-0 met de rust is acceptabel. Na rust is Ajax de weg kwijt. Nog veel meer balverlies zorgt er voor dat feyenoord in zijn spel kan komen. De 2-0 komt dan ook eigenlijk uit de lucht vallen. Laudrup ziet de vrijstaande Pipo die koppend (jaja) scoort. Nog tijdens het juichen scoort feyenoord de 2- de aiax ster nr. 25 1. Drie man kijken toe hoe een kakkerlak een voorzet geeft waarop de andere kakkerlak scoort. Daarna is het wachten op de 2-2, die dan ook komt. Van der Ende en de grensrechter zien niet dat puta cruz buitenspel staat. En: wanneer pakt de weer onzekere Fred Grim eens een onhoudbare bal? Daarna vergeet Zuid even de wedstrijd en volgt een andere strijd. In een VIP-box staat een paar kakkerlakken opzichtig voor feyenoord te juichen en maakt provocerende gebaren richting F-Side, zich veilig wanend achter een net. Foute inschatting dus. Een paar minuten en een paar klappen later is de VIP-box ontsmet, staan de ME'ers op het vak en kijken wij weer naar de echte wedstrijd. Van wie de VIP-box is? Van de ARENA zelf!!! Gaasterland had zijn familie maar eens uitgenodigd in het kader van het jubileum van de 25e grasmat. Na de 2-2 is het even zweten. Beide teams hadden nog kunnen scoren. Na de wedstrijd heerst toch een onbevredigend gevoel. 2-0 voorstaan en dan 2-2 spelen is iets wat niet hoort bij Ajax. 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 35