A J AX feyenoord AJAX 3 CAMBUUR door Opa Spoor kakkerlak 1 (59), kakkerlak 2 (68) Aantal Ajacieden: 50.000 VRIJDAG 27 AUGUSTUS Dan (5), Laudrup (51), Wamberto (87) Aan+al Ajacieden: (waarvan 400 in het supportersvak) VRIJDAG 27 AUGUSTUS 450 Knopper (17), Pipo (58) Hoogtepunt: Sonny op de schouders op Zuid Hoogtepunt: de indrukwekkende één minuut stilte vlak voor het einde (toen Opa Spoor even in slaap was gevallen) Zelden zal Ajax zo makkelijk een overwinning cadeau hebben gekregen. Zonder goed te spelen halen we weer drie punten binnen. Na vier minuten loopt Dani eerst de halve marathon van Leeuwarden en schiet daarna met een beetje hulp van de Friese goalie de 0-1 binnen. Door een weifelend momentje van alweer Grim wordt het daarna bijna 1-1. De paal (buitenkant) redt ons. Daarna vindt het grootste deel van de wedstrijd plaats op het middenveld. Het aantal malen balverlies bij beide ploegen is ontelbaar, soms wanen we ons bij een wedstrijd van Bettine Vriesekoop. Gelukkig bakt ook Cambuur er werkelijk helemaal niets van. Laudrup scoort de 0-2 na dom balverlies van een Friese verdediger. Drie minuten voor tijd haalt Jan Wouters Shota uit zijn lijden, hij maakt er vanavond niet veel van en grossiert in tikjes breed, terwijl hij als buitenspeler juist zijn mannetje eens moet opzoeken. Pipo mag het nog even drie minuutjes proberen en doet in die paar minuten meer dan Shota daarvoor in 87 minuten. Hij zoekt zijn tegenstander op, gaat binnendoor en scoort netjes, maar niet onhoud baar voor de keeper, de 0-3. 9 uit 3. Een mooi begin van de competitie. Nu het goede spel nog en we zijn allemaal tevreden. Uitblinker van deze wedstrijd: Frank Verlaat, die zeer geconcentreerd kakkerlak nelisse uit de wedstrijd speelt. En: eindelijk eens de NUL achterin. Voor de tweede maal binnen een paar weken tegen die kakkerlakken, de Amsterdamse bestrijdingsdienst maakt overuren. Al ver voor de wedstrijd is iedereen in de ban van de net opgerichte OFA. Elke trouwe supporter gaat het eindelijk beseffen: het is nu of nooit. Voor de wedstrijd in het stadion bemerken we een nieuwe sukkel die het hele voorprogramma aan elkaar moet lullen. Volgens een aantal insiders schijnt hij komisch te zijn, wij hebben dat (nog) niet opgemerkt. Wel dat enige mediatraining noodzakelijk is. Toch heeft de speaker een heerlijke mededeling: Miss(er) Ajax trouwt vandaag en kan dus niet aanwezig zijn om enige prijzen van het Philip Bellini prijzenfestival (oh nee, dat was vroeger) uit te reiken. Nou Miss(er): een tip van Opa Spoor: blijf in het vervolg als Ajax speelt maar lekker met je 34 de ajax ster nr. 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 34