kort INIEUWSI Hufterig optreden rotterdamse politie Een 43-jarige Ajacied wilde met zijn 14-jarige zoon (we noemen ze voor het verhaal maar even Benno en Mayko) graag de bekerfinale tegen Fortuna bezoeken en slaagt erin om twee kaarten te bemachtigen. Traditiegetrouw sneuvelen er wat kuipstoeltjes, die her en der in de omgeving van de kuip belanden. Na afloop van de wedstrijd moeten de Ajax-supporters voor het hek wachten, totdat zij het plein mogen oversteken naar de treinen. Benno en Mayko praten nog wat na over de wedstrijd en wachten geduldig af. Op het moment dat de hekken open gaan struikelt Benno over een losliggend stoeltje en pakt dit op. De immer waakzame rotterdamse politie bemerkt dit en arresteert een verbouwereerde Benno wegens diefstal van een stoeltje. Na veel gesoebat tegen niet voor rede vatbare agenten mag zoon Mayko ook mee de cel in, voor beiden een angstaanjagende ervaring aangezien zij nooit eerder met de politie in aanraking zijn geweest. Zij zijn hierdoor een makkelijke prooi voor gehaaide agenten die ermee dreigt dat het tweetal de nacht in de cel moet doorbrengen. Een agent adviseert dringend om maar te bekennen. Om deze ervaring voor zijn zoon te voorkomen, bekent de vader geheel tegen zijn zin de "misdaad". De bureaucratische machinerie treedt hierna razendsnel in werking, ter plaatse wordt een stadionverbod van negen maanden opgelegd en een boete van 650. Vader en zoon geheel gestoken in Ajax-kleding worden door de politie in de late avonduren doodleuk op het Centraal Station in rotterdam afgezet onder het motto "zie maar hoe je thuiskomt". Onmiddellijk worden ze uitgescholden en bedreigd door de altijd in de stationshal aanwezige randfiguren. Benno en Mayko vluchtten zonder een kaartje te kopen de eerste de beste trein in naar Amsterdam. Als klap op de vuurpijl ontvangen ze van de conducteur ook nog een boete. Thuisgekomen ziet Benno de bekentenis die hij ondertekent heeft, de diefstal van fwee stoeltjes. In een gesprek bij Ajax toont de club zich van de beste zijde door het stadionverbod direct op te heffen. Onbevredigend blijft de betaalde boete van 650, Benno heeft overwogen om de zaak voor te laten komen maar heeft hier vanwege de hoge kosten vanaf gezien. Het is te gek voor woorden dat het hufterige 32 politieoptreden verder zonder enige consequentie blijft. Met enige fantasie zou het afzetten van in Ajax-spullen gehulde personen in het centrum van rotterdam toch beschouwd kunnen worden als poging tot doodslag. I Historisch steward-optreden in Almelo Tijdens de aan het begin van dit seizoen gespeelde vriendschappelijke wedstrijd Heracles-Ajax deed zich iets voor wat voor zover ons bekend in Ajax-kringen tot op heden uniek is. Naast het Ajax-vak stond een vervelend groepje supporters allerlei feyenoord-liedjes te zingen. Het dieptepunt werd bereikt op het moment dat ze op "Beverwijk" overgingen. In datzelfde vak stonden echter ook enkele Ajacieden, die zich behoorlijk aan de liedjes ergerden. Uiteindelijk stapten er een paar naar het vervelende groepje toe en wisten deze op een overtuigende wijze het zwijgen op te leggen. Direct nadat ze dit hadden gerealiseerd kwam de politie het vak opstormen en arresteerde de ordehandhavers. Ajacieden die vanuit het Ajax-vak alles hadden zien gebeuren waarschuwden een paar stewards. De stewards, die zich ook aan de liedjes hadden lopen ergeren, aarzelden niet en namen direct contact op met de politie. Uiteindelijk slaagden ze er op het politiebureau in de agenten ervan te overtuigen dat ze de verkeerde fans te pakken hadden genomen. Nadat de Almelose politie contact had opgenomen met hun Amsterdamse collega's om te vragen of de betreffende stewards wel op hun woord waren te vertrouwen en de Amsterdamse politie hierop bevestigend had geantwoord, werden de gearresteerde Ajacieden weer losgelaten. Een driewerf hoera voor deze stewards dus! I Dreigbrief Ajax valt slecht Stel je woont in pak hem beet Wezep en je wilt met zo'n vijftig supporters naar Leeuwarden voor de wedstrijd tegen Cambuur. Een normaal denkend mens pakt de kaart erbij, stapt in de auto en rijdt in een klein uurtje naar Leeuwarden. Het lijkt een normale wedstrijd, in een normale stad en tegen een club met redelijk normale supporters.Dit blijkt een misrekening, want duistere ongrijpbare krachten hebben de wedstrijd tot uiterst riskant bestempeld en dat de a;ax ster nr. 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 32