s i i IlliiiSlIB"" - -r shirtje twee weken geleden in Amsterdam hadden gekregen nadat ze daar hadden gefilmd. Voor verdere bijzonderheden werd verwezen naar de hoofdproducer, Rod Brown. Op de vraag of wij deze man konden spreken, werd er door de vrouw die over de kostuums ging getelefoneerd met de TV-studio. Even later werden we met een auto opgehaald en tot onze stomme verbazing als een soort VIP's naar diezelfde TV-studio gebracht. Daar werden we rondgeleid en kregen onder andere de montageruimte te zien. Hierna werden we voorgesteld aan Rod Brown, die ons, samen met de op dat moment aanwezige oud- Chelseaspeler Terry Skiverton, uitgebreid vertelde over de nieuwe voetbalserie. De serie De serie is genaamd Dreamteam en volgt het wel en wee van de trainers, spelers en supporters van Harchester United, een fictieve Engelse club die uitkomt in de Premier League. Het verhaal is verzonnen door supporters uit Engeland en door spelers en managers van Engelse profclubs. Zo was bijvoorbeeld de manager van Swansea tijdens de hele productie aanwezig. Andere managers die hebben geholpen zijn Ron Atkinson (Manchester United en Aston Villa), Harry Redknapp (West Ham) en Jim Smith (Derby County). Ook de spelers van Harchester United zijn geen onbekenden in de voetbalwereld. Het zijn voornamelijk spelers/acteurs die bij een profclub hebben gevoetbald maar nu amateur zijn, zoals bijvoorbeeld Terry Skiverton en Andy Grant (Chelsea), Andy Ansah (Crystal Palace) en Paul Linger (Charlton Athletic). Ook enkele spelers die nu nog in de Premier League actief zijn vervullen een gastrol zoals Frank Leboeuf (Chelsea en France), Dennis Wise (Chelsea en England), Les Ferdinand (Spurs en England), Emile Heskey (Leicester en England) en Frank Lampard (West Ham and England). Verder wordt de cast gevuld door een paar zeer aantrekkelijke dames. De club speelt zijn thuiswedstrijden in het paars en uit in het oranje. Dit omdat geen enkele andere Premier League-club deze kleuren heeft. Ook zijn deze kleuren met computers gemakkelijk te veranderen. Zo is er gefilmd bij Tottenham-Leicester waarbij Leicester-shirts 'vervangen' zijn door Harchester-shirts. De FA heeft toestemming gegeven voor het gebruik van het Premier League-logo zodat het geheel nog wat echter lijkt. Voor de thuisbasis van de club is gekozen voor The New Den. Harchester United in Amsterdam Omdat Harchester United de FA-Cupfinale heeft gewonnen van Manchester United mag het uitkomen in de UEFA Cup. Hierbij stuiten ze in de eerste ronde op Ajax. Op onze vraag waarom er voor Ajax was gekozen was het (logische) antwoord: "Omdat Ajax de grootste club in Europa is". Het Amsterdam-toernooi kwam voor Rod Brown dan ook als een geschenk uit de hemel, zo kon hij nog net bijtijds Ajax in de Arena met publiek filmen. Voor de serie werden opnamen gemaakt van de wedstrijd Ajax-Lazio, waarbij de lichtblauwe Lazio-shirts werden 'omgetoverd' in Harchester United-shirts. Wat de uitslag van deze wedstrijd zou worden, wilde Rod om imtnir Het domein van Harchester United begrijpelijke redenen nog niet verklappen. Gezien de uitslag van Ajax-Lazio (2-3) zou het best wel eens kunnen zijn dat Ajax na het treffen met Harchester United uitgebekerd is. Tijdens de opnamen in Amsterdam figureerden ook enkele Ajax-supporters als Harchester-fans. Zij kregen paarse shirts aangetrokken en moesten een tijdje rond de Arena lopen. Of er nog rellen tussen de Ajax- en Harchester-fans zijn uitgebroken is bij het ter perse gaan van deze DAS nog niet bekend. De uitzendingen De serie wordt uitgezonden op Sky Sports en is begonnen op 21 september. Elke dinsdag en donderdag is er een uitzending om 19:30 uur. De serie wordt later op de avond herhaald. De afleveringen met Ajax zijn te zien op dinsdag 28 en donderdag 30 september. Wij hebben al enkele scenes gezien en de serie is zeker de moeite waard. Wie meer over de serie wil weten kan kijken op de internetsite www.skv.co.uk/dreamteam Silvan en Thijs de ajax ster nr. 25 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 29