Ajax in Dreamteam Sommige Ajacieden was het misschien al opgevallen dat er tijdens het Amsterdam-toernooi opnamen in en rond de Arena zijn gemaakt. Bij toeval kwamen wij erachter dat het hier opnamen betrof opnamen voor een nieuwe Engelse TV-serie. te kort, zeker na z'n onwaarschijnlijke solo tegen België. Trouwens, zo'n polyvalente speler als Edgar Davids kan ook zowel linksback als linksbuiten spelen. De twee binnenspelers, de meest vooruitgeschoven middenvelders in Cruijff's systeem, zijn eigenlijk verkapte aanvallers. De rechtsbinnenpositie zou voorbehouden moeten zijn aan Marco van Basten, die eigenlijk puur als middenvoor had moeten spelen, daar waar Cruijff zichzelf heeft opgesteld. Is dat eigenlijk wel zo logisch van de Maestro? Nou ja, ik neem het maar voor kennisgeving aan, maar persoonlijk had ik Cruijff een linie naar achteren gehaald. Aan de linkerbinnenkant speelt Cruijff's jeugdidool Faas Wilkes, tot voor kort Oranje's topscorer aller tijden met een moyenne van 0,92 doelpunten per wedstrijd. Rechtsbuiten is waarschijnlijk de nieuwe topscorer aller tijden: Dennis Bergkamp. Op deze positie heeft Cruijff hem ooit bij Ajax laten debuteren, dus zo zal het zijn. Blijft over het buitenbeentje van het team: de linksbuiten. Waarschijnlijk die ene specialist tussen al die Totaalvoetballers: Piet Keizer, Rob de Wit, Abe Lenstra of Brian Roy. Namen die zomaar even door m'n hoofd flitsen. Zelfs Ruud Gullit zou kunnen, bedenk ik me nu, maar die kan natuurlijk op rechts ook uit de voeten. Tsjonge jonge, eigenlijk weet ik het ook allemaal niet meer. Cruijff blijft onnavolgbaar. Ik heb deze opgave al schrijvende eigenlijk schromelijk onderschat. Ik kan wel meer dan 30 namen opnoemen en iedereen is zo goed dat het geen reet meer uitmaakt: de spelers kunnen stuk voor stuk naar elke willekeurige positie geschoven worden. Zoekt u het even lekker zelf uit? Ik word er knettergek van. Succes ermee. "Solis sacerdotibus". Een toevallige ontmoeting Ongeveer twee weken na het Amsterdam- toernooi brachten we een midweeks bezoekje aan Londen, onder andere om wat stadions te bekijken. Een ervan was The New Den, het stadion van Millwall FC. Daar aangekomen zagen we een auto met Engels kenteken, waarin een Ajax-minishirtje hing. Omdat dat nogal opvallend was, informeerden we aan wie die auto toebehoorde. Deze bleek van een cameraman te zijn, die op dat moment met zijn collega in The New Den aan het filmen was. Nieuwsgierig geworden vroegen we of we het stadion in mochten. Vereerd met het Hollandse bezoek, vond de stadionbeheerder dit geen enkel probleem. Binnen in het stadion Vertelden de twee cameralieden dat ze het v.l.n.r. Silvan, Rod Brown en Thijs 28 de ajax ster nr. 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 28