Fier d'être Lensois message from the black zone In het Noorden van Frankrijk zo'n 200 kilometer van Parijs ligt een piepklein stadje genaamd Lens waar de plaatselijke club Racing Club de Lens voetbalt. De aanhang van deze club staat bekend als de trouwste en fanatiekste van het land. Zij komen voornamelijk uit Lens en de omliggende dorpjes en stadjes. Ook trekt de club de laatste jaren veel supporters uit Engeland. Een club met zo'n fanatieke aanhang kan natuurlijk niet zonder een harde kern. De laatste jaren zijn dit de "Red Tigers", maar hiervoor waren er al andere groepen geweest. De geschiedenis hiervan gaat terug naar 1985 toen de East-Side werd geboren. In het begin deden zij zich voor als Ultra-supporters, maar al snel kon men concluderen dat dit gewoon een groep was die naar het hooliganisme neigde en al snel bloedde de East-Side dood. Hierna kwamen er enkele jaren van rust op het supportersgebied in Lens, totdat een aantal ex-East-Siders besloot een nieuwe groep op te richten, namelijk de "North Warriors". Ook deze Side hield niet lang stand omdat de verschillen binnen de groep te groot waren; de helft was hooligan en de andere helft bestond uit keurige fans. Aan het begin van het seizoen 94/95 startte een groepje jongeren (die in het verleden niets met de andere Sides te maken hebben gehad) een nieuwe Side onder de naam "Red Tigers". De grootste ambitie van de jonge fans is het in positieve zin ondersteunen van het elftal in zowel uit- als thuiswedstrijden. In het begin werden de Red Tigers door de rest van de supporters erg tegengewerkt. Door een vechtpartij tegen de Brigade Vikings uit bij Caen kwamen ze bij de "nette" supporters in een slecht daglicht te staan. De oude garde daarentegen vond de Red Tigers te kinderachtig omdat ze dansten op de tribunes en het tijdens vechtpartijen lieten afweten. Naarmate de tijd vorderde ging het echter steeds beter met de Red Tigers. De groep groeide qua leden (zij het bescheiden) en ging steeds meer activiteiten organiseren, zoals supportersavonden, choreografieën en busreizen naar uitwedstrijden. Op dit moment hebben de zij 150 leden die erg fanatiek zijn en hun club zowel in het binnen- als buitenland overal achterna reizen. Zo gingen zij afgelopen naar Bastia, iets wat, gezien het gevaar dat hiermee gemoeid is, 22 vrij bijzonder is voor Franse begrippen. Ook bezochten zij met hun club Griekenland voor de Champions League tegen Panathinaikos en reisden ze samen met nog 6.000 andere fans naar Engeland om Lens met 1-0 van Arsenal te zien winnen. Verliep het vorige seizoen voor Lens sportief vrij teleurstellend, op supportersgebied lag dit anders. Zo organiseerden de Red Tigers de mooiste choreografieën van Frankrijk. Tevens brachten zij het fanzine "Rugir" uit, hetgeen ten opzichte van het vodje wat ze daarvoor produceerden een flinke kwaliteitsverbetering was en door andere Franse fanzines werd uitgeroepen tot het beste van Frankrijk. Sinds enkele jaren verkopen de Red Tigers eigen souvenirs, die er aardig uitzien en waar weinig voor hoeft te worden betaald. De Lens-supporters worden over het algemeen redelijk gewaardeerd in het land, al zijn er natuurlijk uitzonderingen. De absolute vijand van de Red Tigers zijn de Dogues Virage Est van Lille maar ook de Boulogne Boys PSG en de Brigade Sud van Nice liggen hun niet echt. Echte vriendschappen hebben ze niet, wel zijn er goede contacten met Bordeaux (Devils en Ultrasmarines) en St Etienne (Magie Fans). Tot zover deze Franse Side met hun mooie club en gezellige stadje, dat bekend staat als het "stadje met de 35.000 supporters", aangezien vrijwel iedere inwoner van Lens aanhanger is van de plaatselijke trots. Degenen die geïnteresseerd zijn in het fanzine kunnen dit bestellen bij: Rugir, 24 rue F. Buisson 59190, Hazebrouck, Frankrijk. «»JT< w*,e'° De Red Tigers "bedanken" Canal+ voor het moordende competitieprogramma (ook daar is het dus al zover!) de ajax ster nr. 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 22