21 "Ik heb ook nooit een bedankje van het bestuur gehad. Niet eens een faxje met de simpele tekst: succes bij je nieuwe club. Helemaal niets." Gerald Sibon in de VI nr. 33 van 18 augustus 1999 over zijn vertrek bij Ajax. "Waar hebben wij dat meer gehoord?" "Toen Andrzej Rudy hoorde wat hij in België ging verdienen, koos hij snel eieren voor zijn geld en keerde terug naar Amsterdam waar hij met nietsdoen zijn toekomst veiligstelt." Visie van de VI in nr. 33 van 18 augustus 1999 over de overbodige spelers bij Ajax. "Geef ons ook zo 'n baas. "Ledezma heeft in twee jaar tijd zoveel geld verdient dat hij waarschijnlijk nooit meer hoeft te werken. In ruil voor dat contract is hij twee keer ingevallen bij het eerste elftal." Visie van de VI in nr. 33 van 18 augustus 1999 over de overbodige spelers bij Ajax. "Als Ajax daar feyenoord mee dwars kan zitten mag dat best wat kosten. "Bij feyenoord was Richard (Knopper, red.) zijn leeftijdgenoten ver vooruit. Hij beschikte over een prima mentaliteit, wist zijn medespelers te stimuleren, die jongen had alles. In zijn hoofd wist Richard precies wat-ie wilde, hij moest en zou het betaalde voetbal halen. Hij wilde naar Ajax, omdat daar de doorstroming naar het eerste makkelijker ging. Hij kwam bij me voor advies en in alle eerlijkheid heb ik toegegeven dat Ajax beter was voor zijn ontwikkeling, feyenoord had destijds weinig te bieden voor een voetballer van Richards kaliber." Steve Wasiman, ex-trainer B-jeugd feyenoord in de VI nr. 35 van 1 september 1999. "Ze bestaan dus toch, eerlijke en reële feyenoorders. "De gemeente Amsterdam verdient een compliment omdat Ajax-feyenoord en Ajax-psv op een doordeweekse avond gespeeld kunnen worden." Michael van Praag in de notulen van het Publieksforum van 29 juni 1999. "Nou bedankt hoor, gemeente Amsterdam. Vreten jullie soms ook mee uit die ruif van Canal+ "Dat je één dag van tevoren je hele groep bij elkaar hebt waarmee je naar de volgende wedstrijd toe kan werken, wat een vrij belangrijke wedstrijd is, dan vraag ik mij af welke figuren de competitie hebben samengesteld." Een woedende Jan Wouters in het Sportjournaal van 8 september 1999 over de programmering van Ajax-feyenoord op vrijdagavond 10 september 1999, terwijl vele internationals pas die dag ervoor terugkeren van allerlei Interlands. 'Waf dacht je van de door Canal+ gesponsorde NV Eredivisie, waarvan je eigen voorzitter de topman is? En bedank uiteraard ook even de gemeente Amsterdam, die hier 'belangeloos' aan mee heeft gewerkt. "Wij van Ajax willen aansluiting met de Europese top. Dat kan alleen als je veel geld verdient. Wij zetten dan ook in op 50 miljoen per jaar. De toekomst zal leren of we dat ook krijgen." Ajax-directeur Frank Kales in het Algemeen Dagblad van 10 september 1999 in reactie op de uitspraak van de rechter dat clubs uit het betaald voetbal de uitzendrechten in de toekomst zelf kunnen verkopen. "Op de momenten dat we aansluiting met de Europese top hadden, hadden we de laagste begroting van de Europese Top Tien. Geld is dan ook helemaal geen garantie voor de top. Dat bewijzen alle dure aankopen tot op heden wel. Hoelang mag een directeur nog van dit soort onzinnige uitspraken doen? En dan nog even drie keer raden op wat voor tijden Ajax moet gaan spelen om die 50 miljoen te beuren. Waarschijnlijk 's ochtends om 06.30 uurdan is het namelijk prime time in de tot op heden nog onontgonnen voetbalmarkt China met maar liefst 1,05 miljard potentiële kijkers. de ajax ster nr. 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 21