onnozele zaken in het "randgebeuren". Zo werd het toiletbezoek van Lola in het geniep tot in detail vastgelegd vanuit een verborgen camerapositie. Op het moment van het ophijsen van de broek werd de cameraploeg ontdekt, die zich hierna gierend van de lach uit de voeten moest maken met het beeldmateriaal. Gedurende de hele finaledag werd Lola een integrale uitzending in alle cafés op het Leidseplein in het vooruitzicht gesteld. Vooral supporter W. wist Lola tot het uiterste te tergen en ontving na de zoveelste zuigende opmerking uiteindelijk een enorme knal voor zijn kop die hem twee meter naar achteren deed stuiteren. De film is later alleen in uiterst kleine kring afgespeeld en valt helaas nog steeds onder de censuur (voor een flinke som geld verstrekt de redactie een ongecensureerde versie van de bewuste band). Bij de terugreis na het Umbro-toernooi bij Tottenham, in het steenkolenengels van Lola consequent uitgesproken als Tottingham Hotspurs, wist hij zich door zijn stuntelige gedrag in het vliegtuig meerdere keren de irritatie van het cabinepersoneel op de hals te halen. Toen het toestel de landing bij Schiphol inzette, zag Lola vanuit het gangpad zijn woning onder zich voorbij trekken. Onmiddellijk ontdeed hij zich van zijn veiligheidsriem, dook over zijn verbaasde medepassagiers naar het raampje toe en schreeuwde naar wie het ook maar wilde horen "de boerderie, de boerderie". Een toegesnelde purser maande hem in het Oxford Engels tot zitten, maar dit drong niet tot de opgewonden agrariër door. Direct na de landing nam de purser zijn paspoort in beslag. Pas na lang wachten kreeg Lola te horen dat zijn actie levensgevaarlijk was geweest en kwam hij er vanaf met een berisping. Geheel ten onrechte doet Lola voorkomen dat hij ooit na afloop van psv-Ajax met grote deskundigheid een trein mee zou helpen demonteren. Jaren later verklaarden getuigen nog steeds met ontzag een paar enorme kolenschoppen bezig te hebben gezien die trefzeker een nog brandende TL-buis beetpakten. Zonder enige bescherming werden even later de buizen met de blote handen uit de armatuur gerukt. Hoezo vakwerk? De WC's in een café in Eespino waar een groep Ajax-supporters de week doorbracht voor de wedstrijd Porto-Ajax in 1983 waren bijzonder smerig. Zelfs het meest elementaire ontbrak, er was geen millimeter toiletpapier aanwezig. Het toeval wilde dat Lola last had van buikkramp of zoals hij zelf aangaf "ik heb last van spuutpoep". Het duurde dan ook niet lang dat Lola, slechts gekleed in korte groene sportbroek (merk Zeeman) en een stel sportschoenen (merk Vendex Super Sprint), de gang naar de beerput moest maken. De eerdere onheilstijding over het ontbrekende toiletpapier had hem gemist, zodat er na afloop niets anders op zat dan de servetten van de tafels af te schooien. Wij beperken ons verder tot een summiere beschrijving van de staat van de sportbroek; volgens ooggetuigen was deze verkleurd tot lichtbruin. Op een feest in de "boerderie" van Lola hadden twee supporters zich in de hooiberg teruggetrokken voor het roken van een flinke joint. Toen Lola dit even later vernam werd hij witheet van woede en riep tot grote hilariteit van de aanwezigen de historische woorden: "Verdomme, dit is nog erger dan een lont in het kruutvat". Deze zin is hierna nog vele honderden malen uitgesproken door zijn supportersvrienden. Bereidwillig als altijd bood Lola aan om het vervoer van de inventaris van het F-Side honk voor zijn rekening te nemen. Bij de Makro zou een serie tafels, stoelen en barkrukken worden ingeslagen. Onduidelijk was nog de wijze van vervoer, maar de gehele barploeg had er het volste vertrouwen in dat dit in orde zou komen. En zo kon het gebeuren dat het meubilair van het F-Side honk geladen op een kar die werd voorgetrokken door nota bene een tractor De Meer binnen tufte, met achter zich een file van enkele honderden meters. Voor de ogen van verbaasde suppoosten, supporters en spelers hield de tractor stil bij het honk, waar de barploeg met plaatsvervangende schaamte de zaak in ontvangst nam. Geld speelt een bijzondere rol in het leven van Lola, zeker als het gaat om uitgeleend geld dat maar niet terug komt. Tijdens een vechtpartij met de politie die het F-Side honk in wilde tijdens de wedstrijd tegen Sporting Lissabon, zag hij vanuit zijn ooghoeken supporter P. staan die hem al maandenlang geld schuldig was. Onder het motto van "die zie ik anders nooit meer" staakte Lola onmiddellijk het gevecht, incasseerde 200 gulden en ging even later weer verder. Toch zijn er weinig supporters op wie je meer kunt rekenen dan Lola en ondanks de vele grappen en grollen hebben zijn supportersvrienden nog steeds groot respect voor zijn altijd consequente optreden. Kortom, een supporter uit duizenden! 20 de ajax ster nr. 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 20