baldadigheid. Maar we hebben wel wat meer dingen gedaan. Vanuit eindhoven hebben we meer dan eens een ruitje eruit getikt, maar dat deden we wel even beheerster; netjes met een bank of zo. I Nederlands elftal Af en toe ga ik naar de leuke wedstrijden. Dat is sinds 1988 het geval na de beroemde vergadering tussen de sides (red. bedoeld wordt een geheime bijeenkomst in Utrecht waar de Nederlandse side-supporters een verbond sloten voor het EK in duitsland). Het eerste toernooi was meteen het mooiste, dat was het EK in duitsland, waar we ook weer van alles meegemaakt hebben. Bij de finale bijvoorbeeld gingen we 's avonds weg en scheurden in één keer naar münchen. waar we 's ochtends om zeven uur bij het stadion aankwamen. Het was daar zo ontiegelijk druk, het leek wel of de wedstrijd over een uur al begon. We kwamen bekende Ajacieden tegen en vroegen "jongens hebben jullie een kaartje?". Nee hoor. Ik kwam zelfs jongens uit mijn eigen dorp tegen die nog nooit naar het voetbal waren geweest. Niemand had een kaartje. Ik zag het al helemaal fout gaan, want dat ging natuurlijk nooit. We besloten om eerst maar even de stad in te gaan om te eten en te drinken. Toen kwamen we om ongeveer half elf naar buiten op dat grote plein, de Marienplatz. We liepen daar met zijn vieren rond om kaarten te regelen, toen supporter R. net vertelde dat de kaarten oranje van kleur waren. Hij had het nog niet gezegd of er stond een klein vrouwtje voor mij met haar hand omhoog met zo'n oranje kaartje. Ik hoefde het alleen nog maar te pakken. Normaal kijk ik om mij heen of er politie staat en of het allemaal wel kan, maar dit was een buitenkansje, dus hup pakken. Daarna was het wegwezen, want die kerel van haar rent meteen achter mij aan. Ik liep eerst vast in een steegje, moest weer terug en toen zat hij vlak achter mij. Toen ging ik een andere straat in waar veel politie stond die volgens mij niets gezien hadden. Maar die kerel ging schreeuwen en toen werd ik aangehouden. Supporter R. stond meteen achter mij, ik liet meteen het kaartje vallen en R. stapte er rustig bovenop en had daarmee een kaartje. Ik ontkende een kaartje te hebben gestolen en werd gefouilleerd. Tegen mijn verwachting in werd ik opgepakt en belandde samen met zo'n zeventig andere supporters in de cel. Ik had een proces verbaal van drie regels, niemand kon iets bewijzen. Ik dacht dat het wel mee zou vallen en verwachtte na afloop weer vrij te komen. De volgende dag moesten we allemaal voorkomen. Er zaten ook veel van de harde kern van feyenoord met hele vellen proces- verbaal. Ze waren allemaal vechtend ten onder gegaan, maar werden met 200 Mark boete allemaal zo vrijgelaten. Toen kwam ik aan de beurt en mij werd gevraagd of ik het gedaan had. Ik ontkende en hup, ik kon meteen blijven. Van de zeventig moesten er zestien blijven en dat waren allemaal jongens die erg weinig gedaan hadden of zelfs niets. De volgende dag moesten we de Stammheim gevangenis in, met zijn vieren in de cel samen met een feyenoorder en twee Utrechters. De koffie was vreselijk slecht en het zure brood was niet te vreten, 's Middags kreeg ik een advocaat toegewezen die mij meteen uitschold en zei dat ik had moeten bekennen. Dan was ik al thuis geweest, samen met de zestien anderen als die ook allemaal bekend hadden. Ik nam mij toen voor om morgenvroeg bij het voorkomen maar meteen te bekennen. Toch werd het nog even spannend. De eerste jongens werden vlot afgehandeld, toen het mijn beurt was. Die duitsers beweerden met moeilijke gezichten dat ik ook nog van Blocke F (red. de F-Side) afkomstig was. Al die ander aanwezige supporters moesten lachen. Ik was dus van Blocke F en was dus daar in münchen al bekend. Uiteindelijk zijn we dinsdagmiddag vrijgelaten en met de nachttrein naar huis gekeerd. Elfstedentocht In 1985 heb ik de Elfstedentocht uitgereden in veertien uur en daar ben ik nog steeds trots op. Ik ben een echte plattelander en de meeste plattelanders kunnen vrij goed schaatsen. Het eerst jaar was het nog vrij, er waren 6000 leden de ajax ster nr. 25 17

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 17