een geweldige tijd gevonden en dacht altijd dat het een kleine persoonlijke ramp zou worden als we ermee zouden moeten stoppen. Maar het ging gewoon heel geleidelijk. En op die dag (red. de beruchte open dag in 1990 waarin grote vernielingen werden gepleegd) kregen we weer Ajax en de politie over ons heen en waren we het zat. We hadden op het honk een groot plakkaat opgehangen met een oproep "opvolgers gezocht", maar niemand heeft zich gemeld. Je sprak wel andere supporters aan om ze over te halen, maar niemand wilde. Daar bovenop kregen we ook nog een alcoholverbod voor alle wedstrijden. Met deze drie dingen was het op, klaar. Ik had er al half rekening mee gehouden en had al geen seizoenkaart voor vak F gekocht. We zijn toen ook meteen met een groepje op vak L gaan zitten. Achteraf gezien kijk ik er positief op terug en vind het een hele prestatie dat we het netjes rond gedraaid hebben. Uitkaart Het wordt nu weer zo strak aangehaald. Je moet dit en je moet dat, het is gewoon belachelijk. Terwijl ik het twee jaar geleden op de supportersbijeenkomst met Van Praag wel heb voorgesteld maar dan meer naar het Engelse voorbeeld. En dan ook meteen van te voren betalen, dan trek je ook minder mensen en natuurlijk geen combivervoer. Gewoon vrij reizen. Dit seizoen worden er voor alle uitwedstrijden normale kaarten voor mij geregeld. Ik stap in de auto en rij er gewoon heen. Ik laat mij er niet van weerhouden, in principe gaan we alle wedstrijden en het interesseert me dan niet om er eventueel wat meer voor te betalen. I Matten Ja, waar moet ik mee beginnen? Vroeger was ik er wel voor in, als het zo uit kwam. Echt opzoeken deed ik het misschien niet, maar als het wat massaler was dan stond ik vooraan. Ik was toch wel iemand die wat ging regelen, wat ging aanwijzen. Maar op het laatst werd ik toch een beetje bang dat ik werd opgepakt en toen is het wel minder geworden. In totaal ben ik zo'n tien keer opgepakt. Ergens in de tachtiger jaren hadden we eens twee keer achter elkaar feyenoord, eerst voor de beker en later voor de competitie. Bij die bekerwedstrijd heb ik in totaal zes vechtpartijen meegemaakt en alles liep goed af. Zo stonden we met zijn vieren tegen een hek aan naar het voetbal te kijken, toen er vier feyenoorders vol met petten en sjaals de trap af kwamen op weg naar het toilet. Wij keken elkaar aan en vonden het ook tijd om even naar het toilet te gaan. Wij zijn naar binnen gegaan er hebben er vreselijk gerausd en gerost. Sfeerteam lid X. liep er trouwens toen achter aan om de petjes op te rapen. Toen iedereen in een hoek lag, stapten we weer uit het toilet en gingen verder met voetbal kijken alsof er niets aan de hand was. Na afloop belandde ik in mijn eentje op het perron. Daar begon een stelletje feyenoorders mij toen uit te schelden, zo van Lola dit en Lola dat. Ik heb er een paar een hijs gegeven. De spoorwegpolitie keek gewoon toe, maar zag ook wel dat ik maar in mijn eentje was en liet mij gaan. Ik ben toen wel gewoon onze trein ingestapt en realiseerde mij dat ik eigenlijk wel vreselijk veel geluk had gehad. Er waren die dag zoveel supporters opgepakt dat ik besloot om de volgende keer maar helemaal niets meer te doen en mij rustig te houden, want anders zou ik wel eens aan de beurt kunnen komen. Wapens heb ik zelden meegenomen. Ik had in Utrecht eens een knuppel bij mij, maar het werd ontdekt door de politie en toen zat ik alweer vast. Dat was dus geen succes. Een andere knuppel die ik ooit een paar wedstrijden meenam had ik van een feyenoorder afgepakt in rotterdam, maar verder had ik nooit wat bij mij. Het was geen erecode, maar vroeger gebeurde dat soort dingen niet zoveel. En die knuppels en kettingen zag ik nooit zo zitten, het was een hoop gezeur om het mee te nemen. Tegenwoordig zoek ik het niet meer op, ik wil het niet meer. Johnny van 't Schip Mijn favoriete speler uit de tijd dat hij voetbalde omdat hij bij mij uit het dorp kwam. Johnny is in Canada geboren, maar zijn ouders kwamen bij ons uit het dorp voordat ze emigreerden. Ik vond hem altijd een goede voetballer en liet dat ook altijd merken. Supporters mochten daar altijd graag de draak mee steken. Als het niet zo goed ging met Schip dan werd dat op mij afgereageerd. Treintje slopen Dat hebben we wel eens gedaan. In 1972, het zal nu wel verjaard zijn, heb ik nog een keer in het bagagerek gehangen en dwars met mijn voeten het raam eruit getrapt. Achteraf gezien was dat toch wel erg gevaarlijk, want ik had zo naar buiten kunnen schieten. Zo gek heb ik dus nooit meer gedaan. We deden het gewoon uit 16 de ajax ster nr. 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 16