Het hoogtepunt zijn de zelfgemaakte postzegels. Na iedere wedstrijd maakt hij voor de leden van de supportersclub die erbij geweest zijn een tekening op het formaat van een postzegel met daarop alle bijzonderheden: tegenstander, uitslag en verdere wetenswaardigheden. De postzegels zijn bestemd voor de lidmaatschapskaart zodat er na enige tijd een verzameling van bezochte wedstrijden ontstaat. Het lidmaatschap van de supportersclub krijgt hiermee een chique en exclusief karakter, waar zelfs de business-club van Ajax niet aan tippen kan. Andrea is ook de bedenker van het ASCB-logo waarin de Asinelii- en de Garisenda torens (twee belangrijke bezienswaardigheden in Bologna) op ludieke wijze verwerkt zijn. Ze zijn afgebeeld als een soort stripfiguren met een glas (waarschijnlijk Heineken-) bier in de hand. De liefde voor Ajax begon reeds in 1974 met het spel van Johan Cruijff tijdens het WK in duitsland. Het zou echter nog tien jaar duren voordat Andrea zijn eerste wedstrijd bezocht. Met zijn keuze voor Ajax - Fortuna Sittard (24 september 1984) was hij niet erg gelukkig. Degenen die erbij waren kunnen zich nog wel herinneren dat deze wedstrijd na ongeveer een kwartier wegens een zwaar onweer werd gestaakt. De wedstrijd zou die middag niet meer hervat worden omdat het veld door de wolkbreuk blank was komen te staan. Niettemin was er een eerste begin en bovendien raakten steeds meer Bolognezen besmet met het Ajax-virus. Met zijn broer en diverse vrienden maakte hij meerdere trips naar Amsterdam. In 1987 werd besloten tot de officiële oprichting van de Ajax Supporters Club Bologna met Andrea Agostini als 'president'. De teller van het aantal leden staat inmiddels op 19 inclusief recente gezinsuitbreiding, want uiteraard worden baby's ook meteen lid gemaakt. Daarnaast zijn er twee DeASCB in Moskou, maart 1998 Nederlandse leden. Deze nauwe contacten met Nederlandse Ajacieden dateren van het voor onze club zo succesvolle seizoen '94-'95. Sinds die tijd verzorgt supporter P. met enige regelmaat kaartjes. De eerste keer dat hij dit wilde regelen moesten er foto's aan te pas komen om Ajax ervan te overtuigen dat het hier om een werkelijk bestaande supportersclub ging. Nadat de namen van de aanstaande bezoekers genoteerd waren kreeg hij zonder problemen tien kaartjes mee. Tegenwoordig kost het iets minder moeite en vaardigt de ASCB met enige regelmaat (zo'n vier keer per jaar) een delegatie af naar Amsterdam of om het even welke uithoek van Europa. Als ze niet in staat zijn een wedstrijd te bezoeken en die wedstrijd wordt toevallig live uitgezonden dan wordt er uiteraard een groot feest georganiseerd. Het spreekt vanzelf dat hierbij veel blikjes Heineken soldaat gemaakt worden alsmede de nodige kroketten. Ook de verjaardag van de ASCB, die op 16 september valt, wordt op de ajax ster nr. 25 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 13