maar uiteraard geen Manchester United, Ajax, Barcelona of Real Madrid. Ondanks dat Aalbers dat wel pretendeert te worden, zullen ze het nooit redden. Daarvoor is een aantal dingen bij Vitesse niet goed genoeg geregeld. Het stadion vind ik gewoon erg mooi en de supporters zijn heel enthousiast. Ze bleven altijd positief, al speelden we nog zo slecht. Maar dat is misschien wel logisch, omdat ze historisch gezien gewoon iets minder gewend zijn en waarschijnlijk nog nooit zulk goed voetbal als de laatste jaren hebben gezien. Bij Vitesse heerst nog het "zullen we gaan winnen" terwijl het bij Ajax "we gaan winnen" is. En dus is men bij Ajax veel kritischer. Sterker nog: eigenlijk is het nooit goed. Dat zit eigenlijk in de Amsterdammer opgesloten. Wat is het verschil tussen Olsen en Wouters als trainer? Bij Olsen moesten we erg veel "laufen". Wouters traint meer met positiespelletjes en op het inspelen op het juiste been. Ook doet hij veel partijtjes. Daarmee geef ik echter geen waardeoordeel over hen. Er leiden immers meer wegen naar Rome. Ik heb dan ook absoluut geen kritiek op Olsen, die ik overigens maar drie maanden heb meegemaakt. Het verschil tussen de trainingen van Van Gaal en Wouters is niet zo groot. Van Gaal legde iets meer de nadruk op de balsnelheid. Wouters doet dat ook wel, maar gebruikt hiervoor weer andere varianten. Maar goed, Wouters heeft gewoon heel andere spelers met heel andere kwaliteiten. Zo is het een wereld van verschil of je een Overmars als linksbuiten hebt of een Brian Laudrup. En daar moet je gewoon je systeem en dus ook je wijze van trainings-varianten op aanpassen. Bij Van Gaal was het op een gegeven moment top, het paste gewoon allemaal. Toch kunnen we, als we voldoende doorgroeien, ook met deze selectie over twee jaar weer in de finale van de Champions League zitten. Hoe zit het met de Amsterdamse humor in de kleedkamer met al die buitenlanders? De Amsterdammers kruipen toch wat meer naar elkaar. Daar vind je de meeste gein. Amsterdamse humor is meer cynisch, ook meer op de man gespeeld. Buitenlanders kennen die humor gewoon niet, zeker niet als ze net bij ons zijn. De nieuwe spelers doen sowieso in het begin wat minder mee, die kijken eerst de kat uit de boom. En een Arveladze spreekt bijvoorbeeld alleen maar een beetje Engels. Een Laudrup daarentegen spreekt goed Engels, maar is weer erg rustig. Maar geloof mij maar dat het wel gezellig is, hoor. Overigens wordt er op de training geëist datje serieus bent, daar hoefje over het algemeen niet met geintjes aan te komen. Ken je de OFA De wat? De zojuist opgerichte Onafhankelijke Fanclub Ajax! Nee, nog nooit van gehoord. De OFA is opgericht om er o.a. voor te zorgen dat supporters weer eens op een normale manier naar een uitwedstrijd kunnen gaan. Die problemen zijn je toch wel bekend? Ja, dat weet ik. Die regels zijn veel te strak geworden. Je moet gewoon een uur voordat een wedstrijd begint spontaan kunnen beslissen dat je er naar toe kan gaan. Zoals het nu is, is het dramatisch. Zouden jullie als spelers een eventuele supporters-actie willen ondersteunen? Dat is moeilijk van tevoren te zeggen. Mogelijk zullen de meningen hierover verdeeld zijn. Stelt het je teleur dat er nog geen spreekkoren zijn geweest die om jou hebben geroepen? Aan de ene kant zijn dat soort spreekkoren niet goed, omdat er ook het vertrek van een andere speler mee wordt geëist. Aan de andere kant moet het publiek zijn emoties kwijt kunnen. Voetbal is immers emotie. Ikzelf tier ook de hele wedstrijd, dat zit gewoon in me. Door een goede sfeer ga je trouwens wel beter spelen. Dat geeft je gewoon tien procent extra. Het mooie is, dat je pas de volgende dag aan je lichaam voelt dat je die extra energie hebt verbruikt. Dan ben je gewoon helemaal leeg. Dus als de Ajax-supporters voor een gigantische sfeer kunnen zorgen, dan gaat dit extra punten opleveren? Ja, daar ben ik van overtuigd. Tot slot, wat vind je van DAS? Een goed blad, kritisch en recht door zee. Al kan je ook wel eens iets op een andere manier verwoorden. Maar het moet ook geen softy blad zijn. de ajax ster nr. 25 11

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 11