MARTIJN REUSERI "voetbal is emotie" Vrijwel alle supporters verwelkomden de terugkeer van Martijn Reuser. Eindelijk zou de echte Amsterdamse bluf weer bij Ajax terugkeren. Na de eerste reeks wedstrijden heeft Reuser echter nog maar weinig speelminuten in het eerste team gehad. Reden voor ons om hem eens op te zoeken en te vragen wanneer we hem weer wekelijks kunnen bewonderen. Je hebt in de oefenwedstrijden goed gespeeld en veel gescoord. Ben je teleurgesteld dat je nog steeds geen basisplaats hebt? Nee, want ik wist dat ik veel concurrentie zou krijgen. Danny Blind en Jan Wouters hebben me vooraf al verteld dat ik niet 'dé man' ben en dat ik er dus echt voor zal moeten gaan. Inderdaad heb ik een goede voorbereiding gehad, alleen is de beloning in de vorm van een basisplaats nog uitgebleven. Ik ben er echter van overtuigd dat ik wel ga spelen. En je kunt er niet omheen dat Knopper momenteel gewoon goed op mijn stekkie, de "10", speelt. De trainer vind trouwens wel dat ik goed bezig ben, dus ben ik nog gewoon in de race. Je moet het zo zien: ik voel me gewoon de beste, maar heb de trainer daarvan nog niet kunnen overtuigen. Maar ik heb er vertrouwen in dat ik het zal redden. Ik heb vorig seizoen het Nederlands Elftal gehaald en ik weet wat ik wel en niet kan. Wat vond je van de yell "Wij willen Reuser naar de kapper" van de Ajax-supporters? Zij hadden gelijk, ik had een vreselijke kop destijds. Dat lange haar hoeft van mij niet meer zo. Hoe kon ik er zo hebben bijgelopen? Maar die yell was gewoon een geintje. Die supporters zongen het juist omdat ze je haar goed vonden zitten en misschien er wel een beetje jaloers op waren. In die tijd zag je dat velen op de F-Side een Reuser-kapsel probeerden te kweken. Is dat zo? Nou ja, ik zal in ieder geval nooit meer mijn haar zo lang laten worden. Al moet je natuurlijk nooit "nooit" zeggen. Die yell hoeft in ieder geval van mij niet meer. Heb je een idee voor een nieuwe yell? Geen idee eigenlijk, ze moeten zelf maar iets bedenken. Liefst spontaan, want dat zijn de leukste yells. Hoe heb je eigenlijk je tijdelijke vertrek bij Ajax ervaren? Tja, daar was ik natuurlijk niet blij mee. Bij Van Gaal speelde ik alles en ik had ook hoge verwachtingen van Olsen. Ik werd door hem echter geheel op een zijspoor gerangeerd. En dat is veel erger dan er bijhangen (bedoeld wordt bij de selectie behoren maar slechts af en toe in het eerste spelen, red), wat ik nu doe. Nu hoor je er gewoon bij, toen hoorde ik er gewoon niet bij. Je ontwikkeling stagneert dan gewoon. Na twee a drie maanden "Olsen" besloot ik dan ook om weg te gaan. Vitesse is een goede keuze gebleken. Vooral het eerste jaar met Henk ten Cate ging het prima. Het is een ambitieuze club, 10 de ajax ster nr. 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 10