TALK OPA SPOOR 1 OMA SPOOR 1 MAANDAG 5 JULI Aantal toeschouwers: Aantal Ajacieden: onbekend 8 Bekendste gast: Guus Meeuwis nr. 24 de ajax ster In een dorp in Zuid-Holland gaven de aloude Opa Spoor en een nog jonge Oma Spoor elkaar het eeuwige ja-woord. Oma Spoor had voor de gelegen heid haar haar in de kleuren van het nieuwe uit-tenue laten verven. Opa Spoor daarentegen trok de aandacht van de vele belangstellenden met een meer laag- bij-de-grondse noviteit. Getooid in schoei sel waarmee zelfs Pipo Wamberto zich nog niet in het openbaar zou dur ven vertonen, veegde de vitale grijsaard de dansvloer aan met concurrerende swingers. Zoals zo vaak bij Ajaxfeesten het geval is, vormde een in allerijl aangeschafte 100.000-klapperen een Bengaalse fakkel het spectaculaire hoogtepunt van de avond. Na het feest trok ken bruid en bruidegom voor een aantal weken naar het zonnige thuis land van de voormalige God Ajax. Hierdoor was Opa Spoor niet in staat Gametalk van zijn gebrui kelijke spitse commen taar te voorzien. Vandaar dat de rest van Gametalk bij wijze van uitzondering door twee gastschrijvers van tekst is voorzien. Wel had Opa tussen zijn wilde nachten door nog tijd voor de vertelling... Opa Spoor op Rhodos. Nergens zijn er in het buitenland zoveel Ajax-sup- porters te vinden als in Griekenland. En sinds de 'Griekse God' Nikos Machlas naar Ajax is gegaan, is het hek helemaal van de dam. Niet één Griek die begreep waarom hun grote held Machlas bij een voor hun totaal onbekende club ging spelen. Nu is dat onbegrip verdwenen. Hun Nikos speelt bij het 'Griekse' Ajax. Ik kan me herinneren dat Koning Aalbers van Vitesse eens heeft geschreven dat half Griekenland in een Vitesse-shirt rondliep. Nou Koning: een mini-enquête mijnerzijds onder de autochtone bevolking van Archangelos, het mooie pittoreske dorp in het midden van Rhodos, leverde het volgende resultaat op: van de 35 ondervraagden hadden er 34 nog nooit van Vitesse gehoord. Slechts één ondervraagde klonk het woord Vitesse bekend in de oren. Ah, la voiture avec trés grande vitesse. Het bleek een Franse Griek of een Griekse Fransman te zijn. Op Rhodos wordt je, als je maar iets héél kleins van Ajax aanhebt, bijna aangevallen. Mensen stormen naar buiten: "Maaglas, Niköös Maaglas, thirty-two goals this year". Grieken scheuren langs op hun brommertje: "Maaglas, Nikóös Maaglas". Grieken zijn blij met hun held. De Olympiakos- supporters omdat hij niet bij Panathinaikos speelt, de Panathinaikos-supporters omdat hij niet bij Olympiakos speelt. Ik heb al een bestelling lopen voor 56 Ajax-shirt- jes met de naam Machlas op de achterkant. Kales, Kales, kiele kiele Kales kan dus tevreden zijn, Machlas is een commercieel zeer verant woorde aankoop. En dan nog even dit: als Ajacied is de seizoens voorbereiding in Griekenland enerzijds leuk, temidden van de vele Griekse Ajacieden, ander zijds ben je verstoken van nieuws over je club. Die wakkere krant kun je er wel kopen: ik kocht er één, na de Open Dag. Het enige wat er over instond was een superdomme huppelkut op de voorpagina en een zogenaamde Miss(er) Ajax, met drie nieuwe Ajax-spelers ernaast gepos teerd. Nee, deze krant schrijft liever over het Ajax-filiaal in barcelona (let op de kleine letter 'b') dat tegen het AFC speelt van dat geil op Van Gaal en zichzelf zijnde varkentje Jack van Gelder. Ik zie Jari in zo'n shirt, net als al die andere ex- Ajacieden. In de Arena hoop ik nooit meer iemand met zo'n shirt te zien.... ele be-langstellenden met een meer laagbij-de- grondse novi-teit. Getooid in schoeisel waar-mee 7

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 7