Onafhankelijke Fanclub Ajax Nieuwe onafhankelijke supportersvereniging is in oprichting! i ind vorig seizoen hebben wij in DAS l een krachtig pleidooi gehouden voor het oprichten van een nieuwe suppor- i tersvereniging en hebben wij de lezers gevraagd te reageren. Dit was mogelijk tot eind juni, zodat in de maanden juli en augus tus een begin gemaakt kon worden met de eer ste stappen die zouden moeten leiden tot de oprichting van een nieuwe vereniging. Uiteraard alleen als gebleken was dat de vereniging levensvatbaar zou zijn. Twintig supporters met de meest uiteenlopende achtergronden reageerden schriftelijk en gaven aan vrije tijd beschikbaar te willen stellen om een vereniging van de grond te krijgen. Vrijdagavond 30 juli was het dan zover. In een bloedhete ruimte ergens in Haarlem verzamelden zich ruim 35 supporters, waaronder een aantal genodigden, voor de eer ste bijeenkomst waarin vastgesteld zou moeten worden of de nieuwe vereniging levensvatbaar zou zijn. Dit blijkt het geval. Alle aanwezigen achten het van het grootste belang dat er een supporters vereniging moet worden opgericht die nu eens écht iets doet voor de supporters. De in de vori ge DAS aangestipte punten over zaken die de vereniging zou moeten oppakken worden gro tendeels onderschreven, waarbij belangenbe hartiging unaniem als belangrijkste punt wordt opgevat. De vereniging zou zich heel nadrukke lijk als een soort consumentenorganisatie moeten manifesteren voor alle seizoenkaart houders. De eerste bijeenkomst werd afgesloten met een eerste grove verdeling van de taken. Hierbij zijn drie groepen geformeerd, een bestuursgroep (van waaruit te zijner tijd het eerste bestuur wordt samengesteld), een klankbordgroep (die het bestuur zal gaan adviseren) en een groep die op afroep praktische hand- en spandiensten voor de vereniging wil gaan verrichten. De bestuursgroep is relatief groot qua omvang. Dit is een bewuste keus aangezien er ongetwij feld supporters zijn die af zullen vallen. Anderzijds zullen er ook supporters zijn die zich aisnog aan willen melden voor een kaderfunctie bij de vereniging. In de volgende DAS zullen wij de leden uit de bestuursgroep nader voorstellen. Het belang van de klankbordgroep, waar een aantal bekende supporters zitting zullen nemen, is groot. Deze groep moet ervoor zorgen dat signalen van de supporters het bestuur berei ken. Andersom moet het relatief onervaren bestuur zich goed laten informeren en zo dicht mogelijk bij de achterban staan, al was het alleen maar om te voorkomen dat er met de kop in het zand beleid gevoerd gaat worden. Op woensdagavond 4 augustus heeft een twee de bijeenkomst plaatsgevonden waarbij de taakverdelingen binnen de "bestuursgroep" ver der zijn uitgewerkt. Hierbij is tevens een eerste aanzet gemaakt tot de structuur van de vereni ging. Voorlopig wordt onderkend een groep interne zaken (o.a. ledenadministratie), externe zaken (contacten met leden, Ajax, spelers, pers, internet), financiële zaken (spreekt voor zich), belangenbehartiging (juridische aangelegenhe den, regelen toegangskaarten, buitenlandse rei zen) en om de broodnodige financiële middelen te verwerven een groep commerciële zaken (verkoop voetbalsouvenirs). De vereniging begint in financiële zin op het nul punt, er is alleen een bescheiden oprichtings budget beschikbaar gesteld, en wil zo snel mogelijk van start gaan met een ledenwerfcam pagne. Een aparte werkgroep zal hiervoor een plan de campagne opstellen. Het werven van leden zal waarschijnlijk bij de wedstrijd Ajax- feyenoord op vrijdagavond 10 september star ten. Via internet wordt geprobeerd zoveel moge lijk Ajax-sites de werving te laten ondersteunen. In ieder geval streeft de vereniging er naar om een eigen internet-site in de lucht te krijgen, waar het reilen en zeilen van de vereniging op de voet kan worden gevolgd. De hoogte van de contributie zal maximaal 25 gulden bedragen. De komende weken zullen een groot aantal praktische zaken geregeld moeten worden zoals het opstellen van de statuten, het openen van een postbusnummer, een bankrekening en dergelijke. Over de naam van de vereniging is al nage dacht, voorlopig is deze bepaald op de nr. 24 de ajax ster 5

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 5