preses gelijk weer een vijandig sfeertje binnen het Nederlandse voetbal en zet daarbij weer de toon voor het nieuwe seizoen! Vrijdag 23 juli - "Toet toet, bye bye, Benny McCarthy". Met enige weemoed zien we Benny vertrekken. Wij herinneren ons nog goed de wedstrijd in Liverpool tegen Newcastle van twee jaar terug. Een kwartier voor tijd viel hij in, scoor de twee fantastische doelpunten en maakte twee wereldacties. Op dat moment dachten wij een nieuwe Van Basten in huis te hebben. En wie herinnert zich niet zijn pretoogjes als het "toet, toet-lied" werd ingezet. In uitwedstrijden kwam hij vaak in de buurt van het Ajax-vak warmlopen en dan zag je hem als het ware sme ken om "zijn" liedje te zingen. En uiteraard zon gen we het dan voor hem, al werd dat de laatste seizoenshelft steeds minder. Benny vlamde om voor ons onbekende redenen steeds minder. Laten we hopen dat de wat dof geworden zwar te parel bij Celta de Vigo zal gaan glanzen als nooit tevoren. En misschien komt ook Benny nog wel eens terug De pettenverzameling van Michael van Praag is weer iets completer geworden. Hij is aangesteld als vice-voorzitter van de nieuwe clubcommissie van de UEFA. Deze clubcommissie gaat zich vooral richten op het doorvoeren van verbeterin gen in de jaarlijkse Europacup-toernooien. Een vreemde benoeming, gezien de meermalen uit gesproken mening van Michael zelf dat profes sioneel voetbal moet worden geleid door profes sionals, en niet door goedwillende amateurs die zich, in de schaarse vrije uurtjes die ze over heb ben, nog even met miljoenen-aangelegenheden gaan bezighouden. Daarbij kun je op je vingers natellen dat het sup- portersbeleid binnen Ajax hierdoor op een nog lager pitje zal komen te staan als dat het al stond. De hiervoor verantwoordelijke man zal immers meer dan ooit tevoren in beslag worden genomen door negen- en misschien wel tiencij- ferige bedragen waarmee hij in zijn nieuwe func tie zal worden geconfronteerd. Degene die leiding aan de nieuwe clubcommis sie geeft is Martin Edwards, de op zijn zachtst gezegd discutabele voorzitter van Manchester United. Jawel, de man die zijn club voor veel geld wilde verkopen en die eigenhandig besliste dat MUFC om louter financiële redenen het komende seizoen niet meer aan de Engelse FA- Cup zal meedoen. Van deze commissie kunnen we nog leuke dingen te verwachten Vrijdag 30 juli - De jaarlijkse open dag van Ajax wil maar geen succes worden. Was er vorig jaar nogal wat kritiek en bleven er veel mensen thuis omdat er entreegeld werd gevraagd, dit jaar was het programma zo pover dat er vóór het einde bij de een kilometer verderop gelegen MacDonalds meer Ajacieden rondliepen dan er nog in de Arena zaten. En toch moet het mogelijk zijn om hier een happening van te maken. Wederom maar weer een paar tips: 1Sluit de open dag af met een wedstrijd tegen een tegenstander van naam; 2. Behandel supporters volwassen; dus geen Irene en Carlo, stupide kwissen en oeverloos gezwam; 3. Zorg voor een gelijktijdig programma zowel binnen als buiten de Arena en zet nu eens echt die poorten open. Laat de fans gerust heen en weer lopen en schaf kaartjes af; 4. Laat de bezoekers het hele stadion zien, inclusief bestuurskamer etc. Zet ook de deu ren van het museum open; 5. Laat de eerste elftal-spelers zich tussen de supporters begeven. Dat kan echt geen kwaad. Je zult zien dat het dan een stuk gezelliger wordt en dat er dan een veelvoud van die hooguit 15.000 mensen die er nu waren zullen zijn. Zaterdag 31 juli - Meer dan ooit grijpen sup porters deze zomer de oefenwedstrijden aan om "warm te draaien". Bij Eagles versus Zwolle, Twente tegen de gelegenheidscombinatie Brugge/Den Haag en (vandaag) NEC contra Köln ging het er ai heet aan toe. Het heldhaftigste optreden viel echter bij feye- noord-Aston Villa te bewonderen. (Hoewel dit overzicht eigenlijk op 31 juli eindigt, smokkelen we er nog één dag bij om dit nog even mee te pikken). Nadat feyenoord-hoolies door Hagenezen de Spaanse stranden zijn afgejaagd en door Ajacieden uit een aantal Nederlandse house-zalen zijn verdreven, besloten de scfers maar weer eens terug te gaan naar de basis. En aldus vielen ze met een uitgelezen groep een paar nietsvermoedende Engelse gezinnetjes aan. Dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn bleek toen de rotterdamse politie er zowaar in slaagde de geschrokken vaders, moeders en kinderen redelijk snel te ontzetten. Dat hierbij geen arrestaties werden verricht, zal geen ver bazing wekken. 48 de ajax ster nr. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 48