Y0U What "Ik heb er genoeg van om altijd mijn mond te houden." Michael van Praag in De Telegraaf van 20 juli 1999 alvorens hij in een tirade tegen Karei Aalbers losbarst in reactie op diens beschuldigingen als zou Ajax bij de transf er rond Nikos Machlas als een soort van mensenhandelaar zijn opgetreden. "Dit is gelijk al dè uitspraak van dit seizoen. Niets meer zeggen, Michael. Deze uitspraak is gewoonweg niet meer te verbeteren!" "Een gezond financieel beleid is de basis, die heeft het bestuur tien jaar geleden gelegd. (1) Maar in de benadering naar andere mensen - spelers, supporters vooral - moet je vriende lijkheid uitstralen. Dan komt die betrokkenheid of die warmte vanzelf. (2) Dat zag je toch bij het afscheid van Danny en Jari? Of bij die 6-0 tegen feyenoord? (3) Als de resultaten en het spel goed zijn, verlangt niemand naar De Meer. De breuk met De Meer heeft een behoorlijke wond veroorzaakt. Die is nu geheeld, maar het litteken blijft altijd zichtbaar. (4) Het is met Ajax net als met het gras: we zijn nog te weinig geworteld in de Arena. Dat moet groeien. (5) De binnenkomst is heel slecht geweest: het idee dat Ajax er niet kon winnen, het veld... (6) ledereen liep maar te kankeren op dat stadion. (7) De klachten worden minder, maar je moet nog steeds vijf gulden betalen voor een pilsje met twee procent alcohol. (8) Is een beetje duur..." Frank Kales, algemeen directeur van Ajax, in de VI van 7 juli 1999. "(1) In De Meer hebben we ook nooit iets van de vriendelijkheid van het bestuur gemerkt, toch hebben wij ons altijd zeer betrokken gevoeld bij Ajax. (2) Daar ligt juist de kern van dit ernstige misverstand Frank. Betrokkenheid bij het elftal, de spe lers zal er altijd zijn en staat los van het sta dion waarin gevoetbald wordt of hoe men door het bestuur behandeld wordt. (3) nr. 24 de ajax ster Niettemin zal het verlangen naar De Meer nooit verdwijnen. Zoals ook jij weet kunnen littekens een leven lang blijven jeuken. (4) Zoals ook iedereen weet dat het gras in de Arena nooit zal wortelen. (5) Nog steeds is het niet zo dat Ajax voor het begin van de wedstrijd al met 1-0 voor staat. (6) Het gekanker zal blijven zolang de Arena geen echt voetbalstadion is. (7) Dat de klachten minder worden is logisch, want er wordt door Ajax toch niet op gereageerd. (8) Uitgaande van een prijs van ƒ3,- voor een biertje is het 66,7% te duur. "Er is helemaal niet zoveel veranderd bij Ajax. We spelen nog steeds in dezelfde shirts, volgens dezelfde spelopvatting en met hetzelfde doel." Frank Kales, algemeen directeur van Ajax, in de VI van 7 juli 1999. "Als je het zo stelt, is er in het voetbal eigenlijk helemaal niets veranderd. Het is allemaal nog net zo leuk als vroeger. "Alles moet beter. Punt! De omgang met het publiek, met collega's in het voetbal en vooral de financiële en sportieve resultaten." Frank Kales, algemeen directeur van Ajax, in de VI van 7 juli 1999. "Dit laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Uit jouw mond kan deze volgorde nauwelijks willekeurig zijn. Het hoge woord is eruit, de financiële resultaten gaan voortaan voor de sportieve. "Het product feyenoord moet goed zijn." jorien van den herik, in de Intermediair van 8 juli 1999. "Het 'product' feyenoord is nooit goed geweest, het is niet goed en het zal ook nooit goed wor den." "Ik ben constant op zoek naar kansrijke bedrij ven. Als ik vandaag iets zie, spring ik er van daag nog in." 45

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 45