Arena-card af te schaffen. Overigens geldt dit niet voor bezoekers van bekerwedstrijden en Europese wedstrijden". Kalf acht het uitgesloten dat de card voor de andere Arena-bezoekers wordt afgeschaft. I Ajax-gescrabbel of gegrabbel? Waar een voetbalclub het al niet druk mee kan hebben. Het bedrijf Polymark uit Nieuwegein dat zich bezighoudt met de verkoop van cijfers en letters kreeg een kort geding tegen zich aange spannen omdat de verkochte waar wel erg veel leek op de Ajax-rugnummers en letters. De Polymark-letters werden buiten Ajax om door sportzaken gebruikt om Ajax-shirts mee te bedrukken. Ajax zag deze inkomstenderving met lede ogen aan en beschuldigde Polymark van overtreding van het merkenrecht en eiste maar liefst 50.000 gulden schadevergoeding. De rech ter vond dit maar flauwekul en wees de eis af. Inmiddels hebben slimme Ajax-advocaten hun ogen laten vallen op het volgende doelwit in Spanje. De miljoenen chocoladeletters in de schatkamers van Sinterklaas blijken na een smaaktest ook verdacht veel naar de Ajax-letter te smaken. Inmiddels is de Goedheiligman gedagvaard om op vijf december in een kort geding te verschijnen op de rechtbank in Marbella alwaar opperrechter Jesüs Gil y Gil. alweer een persoonlijke vriend van Michael van Praag, zich over de kwestie zal buigen. I Verantwoording over besteding geld van de collecte Danny Blind De collecte voor het afscheid van Danny Blind, en naar later bleek voor een aantal andere Ajacieden, heeft uiteindelijk 23.337,15 opge bracht. Het sfeerteam heeft dit geld als volgt besteed Cadeaus Blind, Litmanen e.d. 6.140,30 Georganiseerd vuurwerk 12.060,91 Ongeorganiseerd vuurwerk 3.735,63 Bloemen 1.023,41 Totaal 22.960,25 Het overgebleven geld is besteed aan het toch nog onverwachte afscheid van Van der Sar bij de Stopera in Amsterdam, maar dit was uiteindelijk ontoereikend. In kleinere kring zal nog worden gecollecteerd om de ontbrekende gelden in te zamelen. I Shirts De Ajax-shirts met Machlas, Laudrup en Winter zijn niet meer aan te slepen. De verkoop van één shirt blijft sterk achter bij de verwachtingen. Sterker nog, ze zijn zelfs tegen dumpprijzen aan de straatstenen niet kwijt te raken. Slechts één supporter voelde zich geroepen om bij de ramsj een origineel Van Praag shirt aan te schaffen, maar bekende later in de veronderstelling te hebben verkeerd dat het om een van de vele nieuwe aankopen ging. Klopt deze letter trouwens wel (foto Hans) I Opgave 11e Ajax Supporterstoernooi Op 29 en 30 mei werd op de velden rond De Toekomst het 10e Ajax Supporterstoernooi gehouden. Tijdens dit prima georganiseerde voetbaltoernooi werden door 8 dames- en 48 herenteams fel gestreden om de winnaarsboka len. Wat echter ontbrak was het feest der her kenning wat een dergelijk toernooi met zich mee moet brengen, doodeenvoudig omdat minder dan de helft van de deelnemende teams uit Ajacieden of zelfs maar voor een deel uit Ajacieden bestond. In de halve finales bij de herenteams viel er zelfs niet één Ajacied meer op de velden te bewonderen. Navraag bij één van de organisatoren leerde dat er gewoon niet meer Ajax-teams zich inschrijven of dat deze teams zich zelfs vlak voor het toernooi terugtrek ken. En dan ziet de organisatie zich noodge dwongen om clubteams uit te nodigen. Om deze impasse te doorbreken roepen we alle DAS-lezers op om onder elkaar voetbalteams te vormen en je per team als deelnemer voor het 11e Ajax Supporterstoernooi op te geven. Opgave is erg simpel. Je stuurt een vel papier in naar: 11e Ajax Supporterstoernooi Postbus 94118 1090 GC AMSTERDAM. met hierop: naam van het team, kleur tenue, dames- of herenteam en naam contactpersoon inclusief adres, postcode, plaats en telefoon nummer overdag 's avonds. Het toernooi zal nr. 24 de ajax ster 43

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 43