kort NIEUWS I rotterdamse lange tenen Een verkoper van DAS is voor het begin van de bekerfinale binnen de hekken van de kuip aan gehouden door de rotterdamse politie. Gaven de rotterdamse warhoofden aanvankelijk op dat het ging om een illegale verkoop van DAS (binnen het stadion), later werd dit veranderd in "oprui ing en/of discriminatie". De agenten konden wei nig waardering opbrengen voor de "Afsluiters", waarin op satirische wijze de draak wordt gesto ken met de ongeregeldheden bij het feyenoord- kampioensfeest. Tijdens het tweeënhalf uur durende oponthoud bestudeerde een deel van de aanwezige agenten met zeer ernstige gezich ten de achterzijde van onze laatste uitgave. Ruim een half uur na afloop van de wedstrijd mocht de pechvogel het bureau uiteindelijk ver laten, een klein aantal exemplaren van DAS werd in beslag genomen. Wij geven de Amsterdamse politie alvast de tip om de edities van de feyenoord-krant en dan met name de columns van gerard cox eens aan een vergelij kend onderzoek te onderwerpen. Tot op heden hebben wij niets meer van deze zaak vernomen. (rotterdamse agenten schieten liever met scherp dan in de lach) I "Amok in Woerden" Volgens diverse dagbladen zou een 38-jarige Ajaxfan op zondag 20 juni amok hebben gemaakt op een popfestival in Woerden. Deze geweldenaar zou in zijn eentje vanuit Amsterdam naar dit stukje niemandsland tussen rotterdam en Amsterdam zijn getrokken om eigenhandig het optreden van de rotterdamse superband "postmen" te verhinderen. DAS zocht contact op met deze geweldenaar, de Ajacied E., en tekende uit zijn mond het volgende verhaal op: "Ik was met vijf vrienden naar het festival gegaan om een Amsterdamse band te zien en horen spelen. Zoals wel vaker gebeurt als ik op stap ga, had ik een F-Side shirt aan. Wij waren nog geen vijf minuten binnen toen ik van een paar "begeleiders" van de postmen, in hooligan kringen bekend als "de rellennegers", te horen kreeg dat ik mij naar hun smaak te dicht bij het podium bevond. Nadat ik ze duidelijk maakte dat ik er niemand in de weg stond en er dus maar gewoon bleef staan, kreeg ik van de rellenne gers te horen dat ik "ook naast Carlo kon komen te liggen". Dit ging met zoveel dreiging gepaard dat er voor mij weinig anders overbleef dan mij te verdedigen tegen die kakkerlakken, en omdat de beste verdediging de aanval is haalde ik maar direct uit. En dat was genoeg om de hel los te laten breken. In no-time waren wij metz'n zes sen tegen een veelvoud aan feyenoorders aan het knokken, totdat de politie hier uiteindelijk een eind aan maakte. Nadat de kruitdampen waren opgetrokken, bleken we duidelijk op punten te hebben gewonnen omdat veruit de meeste schade aan rotterdamse zijde viel te bewonde ren. Alhoewel het overduidelijk was dat de feye noorders de uitlokkers van de knokpartij waren, werd ik toch als hoofdverdachte gearresteerd.". Een dag later kon heel Nederland lezen dat een Ajacied amok had gemaakt op een popfesti val I Arena-card deels afgeschaft Wat een jaar eerder onbespreekbaar was, is dan toch gebeurd. De Arena-card is in alle stilte afgeschaft voor de supporters die in het uitvak zitten. Althans dat is het gerucht. Van telefoon tjes naar Ajax ("Wij weten van niets, een ogen blikje geduld a.u.b." en vervolgens een pieptoon) en de Arena ("Nee hoor, hoe komt u hierbij?") werden we weinig wijzer. Gelukkig was Michel Kalf van Arena Card BV een stuk openhartiger. "Ja hoor, de kaart is al een jaar geleden afge schaft voor de bezoekers. Zij betalen gewoon weer met contant geld. Omdat uit-supporters na afloop vaak de Arena-card terug wilden wisselen ontstonden er vaak wachttijden. Omwille van de veiligheid is in overleg met de politie besloten de Oproep PENG. PENG Shit ik schiet 42 de ajax ster nr. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 42