5-7, tl0ARR«W^ Hallo dan! Het circus gaat weer beginnen. Maar ik kan het niet laten even terug te kijken naar de afscheids- wedstrijd van Jari Litmanen en Danny Blind. Wat was het mooi en wat was het puur (woorden van Blind). Ikzelf heb alles in een roes beleefd die dag, omdat ik het ontzettend druk had met het sfeerteam. Er moest name lijk nog het een en ander gebeuren die dag en ik moest het afscheidsgedicht ook nog voorlezen. Mijn ervaring die dag was enorm! Op het moment dat wij in de gracht stonden werd Danny Blind gewisseld. De F-Side begon met het inzetten van de slogan (lied) "Danny Blind wie kent hem niet, Danny Blind Danny Blind is een echte Ajacied". Heel snel namen de andere vakken het over! Zo hoort de wave ook te gaan. Alleen deze keer ging hij twee kanten op. Het hele stadion (behalve Youp van 't Hek) zong. Op het moment dat Jari zijn tweede doel punt maakte stond iedereen te juichen en begon weer te zingen. De ene helft van het stadion "Litmanen oohoo, Litmanen ooh-oo-hoohoo". Vanaf de noordkant tot de helft van het stadion. De andere helft tot en met de F-Side "Danny Blind, wie kent hem niet". Dit was zo mooi! Even twijfelde ik of ik het wel aan kon om het gedicht voor te lezen. Ik had dezelfde emotie als al die anderen. Het leek wel of er een emotionele kernreactie bezig was, als de emotiebussen konden praten hadden ze meegezongen, ledereen voelde hetzelfde! Wij waren Ajax. Tijdens het gedicht wat ik voorlas begon het publiek te klappen bij de zinnen "zoveel clubs die boden tonnen, maar hij bleef hier zoals het hoort, geen club die deze speler poort". Wat was ik trots dat ik al die sup porters mocht vertegenwoordigen daar op de midden stip. Ik hield, zoals het hoort, even een dichtpauze, wat ontzettend moeilijk is met zoveel zenuwen in je lijf. Maar ik deed het voor Danny en zijn supporters, niet voor mezelf. Ik stond te vechten tegen mijn tranen. Op dat moment vochten er wel dertigduizend tegen hun gevoel. In de stilte die daarna weer volgde perste ik met veel moeite mijn laatste zinnen eruit en gaf Danny een zoen die alles zou verwoorden. Daarna volgde de ere- ronde die heel de Arena deed opleven! Het kan dus wel als het moet. Ik liep na alle mooie dingen weer naar mijn eigen vak waar heel veel supporters mij een compli ment gaven, over het gedicht en dat wat ik gedaan had zo mooi was (er zijn zelfs nu nog supporters die mij aan spreken), zelfs bobo's die ik van mijn leven nog nooit had gezien. Op zo'n moment voel je precies wat een speler voelt als hij gewaardeerd wordt. Daarom wil ik jul lie een compliment geven voor alles wat jullie gedaan hebben om er zo'n prachtig mooi spektakel van te maken. Ook wil ik de mensen uit mijn eigen omgeving bedanken voor het feit dat zij mij over de streep hebben 40 getrokken om zelf het gedicht voor te dragen (ik wou het eerst niet doen). De brief die Danny later naar ons bracht bevestigt weer wat een ongelofelijke kan jer het is! ledereen bedankt en de vrijwilligers van het sfeerteam mijn complimenten voor het feit dat jullie alles tot in de puntjes hadden geregeld. Zelfs de trommels en vlaggen stonden opgeruimd bij de con tainer. Ik ben trots om een Ajax-supporter te zijn. Laten wij er dit seizoen weer alles aan doen om toch de sfeer weer terug te krijgen en de jeugd op te voe den zodat wij over pakweg 5 jaar lekker kunnen gaan staan/zitten en kijken naar een nieuw sfeerteam. Wij gaan dit seizoen Youp van 't Hek vragen of hij ook eens op de trommel komt rossen. Want iemand die maar door blijft kankeren gaat gauw dood! En dat wil len wij niet. Dus Youp naar de F-Side en hij leeft nog lang en gelukkig. En dan Frank Kales. Wat een nieu we frisse wind voor moest stellen werd een orkaan. Frank doet er alles aan om het de supporters zo leuk mogelijk te maken. Dus sommige dingen door de vin gers zien! Het publiek zien als een gast en iedereen in zijn eigen waarde te laten. Een man naar mijn hart. Kijken of hij er na twee jaar nog steeds zo over denkt. Onder het motto "niet geschoten is altijd mis" probeert hij gewoon alles uit, om te kijken wat wel of niet kan. Iemand die niet bang is om op zijn bek te gaan. Iemand die zijn nek durft uit te steken! Ik begrijp nu hoe het komt dat hij zo lang is en basket baller is geworden, ledereen is blij dat Nico Lachgas nu bij Ajax voetbalt: een killer! ledereen is blij met Winter, Menzo, Verlaat, Van der Halst en Brian Laudruppel. Maar ik ben blij met onze eigen branie trapper, het Amsterdamse schoffie, de waggeleend, de doordrammer (zo is de nummer veertien Johan ook begonnen): Martijn Reuser! En de kapper krijgt gelukkig ook weer werk. Dit jaar winnen wij alles. De schaal, de beker, de UEFA cup, de tombola, de Tour de France, de TT, de, de Alles, alles, alles. En dat we doordeweekse wedstrijden spelen: prima! Niet erg! Voor deze groep wil ik maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, vaderdag, moeder dag en de autoloze zondag naar het stadion. Heel veel succes en heel veel lol met veel prijzen toege wenst namens alle supporters! RS. M. van Praag is toegetreden tot de UEFA! Ik weet nog een vacature! In Marokko! Koning Hassan de Derde. Helaas kon ik niet bij het afscheid van Edwin van der Sar zijn in verband met vakantie. Uiteraard heb ik van de beelden die ik heb gezien genoten. Vanaf deze plaats een compliment voor degenen die daar aanwezig waren. De verrassing, de locatie, de uitvoering en de geografie geef ik een 10.Toppertje"! de ajax ster nr. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 40