REDACTIE Cl Jullie zien het, De Ajax Ster heeft een nieuw jasje. Ook aan de binnenkant hebben we wat veranderingen aangebracht, zodat het blad nog leesbaarder is geworden. We zijn bepaald niet over één nacht ijs gegaan en hopen dat het resultaat bevalt. De inhoud blijft uiteraard zoals jullie van ons gewend zijn. Bij deze bedanken we iedereen die op welke wijze dan ook een bijdrage heeft geleverd aan het uiteindelijke resultaat en met name Erik en Gerrit. Bij een vernieuwd blad hoort ook een vernieuwde internet-site. Aarzel niet en neem een kijkje, want de niet geheel onbekende whizzkid TNT heeft menigmaal tot diep in de nacht zitten zwoegen en zweten om er iets moois van te maken. Ondanks dat er deze zomer niet gevoetbald werd, heeft niemand zich hoeven vervelen. Ajax hield immers grote schoonmaak, kocht nieuwe spelers en haalde oudgedienden terug om de vieze smaak van vorig seizoen weg te gaan spoelen. Zo was er bijna dagelijks nieuws van het transferfront. Daarbij horen natuurlijk ruzie makende voorzitters. Het blijft een vreemd slag men sen. Ze menen om de haverklap supporters de les te moeten lezen, maar zelf kunnen ze zich nauwelijks volwassen gedragen. Het zijn net kleine kinderen die ruzie maken om een paar knik kers. Veel belangrijker dan de aankoop van Nikos Machlas is dat de eigen jeugd weer een kans krijgt. Na enkele jaren van schaarste blijkt Ajax nu toch weer een blik talenten open te kunnen trek ken. Wij twijfelen er niet aan dat Jan Wouters veel van hen zal laten debuteren. Niet voor niets weet na deze zomer ineens iedereen wie Kevin Bobson is. Wie het wedstrijdschema heeft bestudeerd is zich ongetwijfeld een hoedje geschrokken. Dankzij Anal+ zal menig supporter vrije (mid)dagen moeten opnemen. Bovendien worden ook de toppers tegen feyenoord en psv op respectievelijk vrijdag- en woensdagavond gespeeld. De stadionbezoeker vormt de basis, het bestaansrecht van het voetbal, want zelfs de televisiekij kende 'supporter' ziet niet graag een leeg en sfeerloos stadion. Zolang de belangen van het echte publiek niet gerespecteerd worden is het voetbal langzaam maar zeker bezig zichzelf om zeep te helpen. Op 18 maart 2000 viert Ajax zijn honderdste verjaardag. Uiteraard is DAS ook bezig met deze gelegenheid. Met veel belangstelling kijken we uit naar hoe onze club haar supporters een pas send feest gaat aanbieden. Naar verluidt zal er een bioscoopfilm gaan draaien, een door Michael van Praag geschreven revue opgevoerd worden en zal Ajax een groot supportersfeest organiseren. Die film is er voor iedereen en kan mits er voldoende aandacht aan besteed wordt een fantastisch resultaat opleveren. De revue is er waarschijnlijk vooral voor Michael van Praag zelf en de supporterfeestjes van Ajax kennen we wel. Wij houden het nog even spannend en verklappen niets. Het is al gezegd, aan de inhoud van DAS is niet veel veranderd. Je kunt dus meteen beginnen met 'Who the fuck is...' of je favoriete columnist. Speciale aandacht vragen we voor het artikel over de oprichting van de nieuwe supportersvereniging. Er is een veelbelovende start gemaakt en wij hebben als redactie veel vertrouwen in de beoogde bestuursleden. De nieuwe vereniging zal op korte termijn van zich doen spreken. Wij raden iedereen aan goed te letten op de ver schillen tussen de onafhankelijke en de officiële supportersvereniging en op basis daarvan voor één van beide te kiezen. Tot slot willen we Stanley Menzo bedanken voor het opofferen van een vrije middag om zich door ons te laten interviewen. Enigszins tegen onze verwachting in nam hij bepaald geen blad voor de mond. Veel leesplezier en tot de volgende DAS. PS In verband met de deadline van onze drukkerij hebben we Ajax-feyenoord niet mee kunnen nemen. Deze wedstrijd verschuift dus naar de volgende Gametalk. nr. 24 de ajax ster 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 3