Redactie DAS I Postbus 4097 I 2003 EB Haarlem I das@inname.nl 38 de ajax ster nr. 24 de menino van de schriiver hoeft niet de menina van de redactie te ziin. Beste Joark, 16 mei 1999 zal voor altijd in mijn geheugen zitten. De manier waarop jullie, als F-Side zijnde, de toon hebben gezet tijdens mijn afscheidswedstrijd heeft op mij een diepe, diepe indruk gemaakt. Vooral het moment dat ik gewisseld werd, tot en met het eind signaal heb ik als één van de mooiste momenten uit m'n carriere beschouwd. Het was zo ongelofelijk puur! En ook tijdens de ereronde was ik blij dat ik samen met Jari bij jullie eigen vak, dit afscheid zo kon bele ven. Joark, ik dank jou en met jou de heie F-Side voor de steun in al die jaren en voor dit onvergetelijke afscheid. Ik hoop dat je de inhoud van deze brief kunt overbrengen op de andere jongens van de F-Side. Ik hoop dat we in de toekomst nog regelmatig con tact met elkaar hebben. En verder hoop ik dat jullie onvoorwaardelijk achter ONZE club blijven staan. Speciaal in deze moeilijke tijden! Nogmaals, ONTZETTEND BEDANKT voor wat jullie me gegeven hebben! Danny Blind PS A. Als ik ooit in de toekomst wat voor jul lie kan doen hoor ik het wel. B. Wat een schitterend schilderij! Nogmaals dank. Niet alleen de F-Side Ja hallo Danny Blind, met alle respect voor de F-Side, maar ook op wel wat andere tribunes zaten er genoeg die hun handen hebben stuk geklapt en hun kelen schor hebben geschreeuwd. Ook hier op vak 408 heb ik genoeg "vaste klanten" een traan zien wegpinken of een doos vissermansvriend leeg hebben zien vreten. We hebben het hier op het "overloopvak" al zo moeilijk als seizoen kaarthouders tussen de losse verkoop!! Het spelletje in de rust ziet ons ook al niet itten/staan (ik geloof dat nog nooit ooit ene keer die camera in de buurt van vak 408 is geweest...). Dus: Denk ook aan ons! Wij doen ons best, ook komend seizoen! Groet uit vak 408 van Dutch. Aankoopbeleid Momenteel ben ik woonzaam in Rome, waarvan daan ik Ajax via E-mails, de toegestuurde DAS en kranten redelijk goed kan volgen. Een aantal dingen is onbegrijpelijk. Men start voetbalscholen in Afrika en gaat een samenwer-kingsverband aan met een club in België. Met welk doel? Willen we zometeen 6 Afrikanen en 5 Belgen in Ajax 1 zien voetballen? Nee dus! Ik heb nu nog een seizoenkaart maar ik denk erover om een jaartje rust te nemen. Een goede vriend (en echte Ajacied) heeft dit reeds gedaan. Verder het aankoopbeleid. We trekken iemand als Jan van Halst aan die Jari het afgelopen seizoen heeft geprobeerd de wedstrijd voortijdig te laten verlaten, en dat terwijl hij voor de NOS came ra's volhoudt dat er niets aan de hand is. Wat moe ten we met dat soort mensen? Idem dito voor de heren Melchiot en Vierklau die meer met geld dan verdedigen bezig zijn. Het wordt tijd eens kritisch naar de spelersgroep te kijken en mensen die het niet verdienen om dat prachtige Ajax-shirt te dra gen, vriendelijk verzoeken om het ergens anders te proberen. Mogelijke oplossingen/suggesties om dit alles te voorkomen c.q. te veranderen. 1 .Kunnen we niet naar Zuid-Hollands voorbeeld een soort satellietclub nemen (bv.Volendam). Dit ligt in onze achtertuin en daar kunnen onze spelers uitgroeien tot potentiële Ajax 1 voetballers. 2). Trek de geld buidel eens open en haal ex-Ajacieden terug als Kanu, Roy, Finidi, Winter, Kreek, Verlaat of Reuser. Op deze wijze komen de mensen ook graag weer naar het stadion. 3). Nodig de harde kern van AS Roma eens uit om sfeer te maken. Zingen doe je met z'n allen en wat meer vlaggen in het stadion doen wonderen. Met het afsteken van vuurwerk kunnen (net als hier) afspraken met de brandweer worden gemaakt. Anders nodig ik graag wat leden van de F-Side uit om een keer te komen kijken in

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 38