Jewie: Het wordt ook steeds gekker met jou. Straks ga je me nog vertellen dat je mee mag op de eerste bemande ruimtevlucht naar Mars... Champy: Het bestuur heeft wel plannen in die richting. Jewie: Als het dan maar wel een enkele reis is... DAS: Rustig jongens, niet zo bekvechten. Vertel nog eens even Jewie, wat wordt jouw bijdrage aan de wederopstanding van Ajax? Jewie: Ik hoop nog wel een bijdrage te kun nen leveren, maar voorlopig heb ik een sta dionverbod tot en met november. Voor mij is het seizoen pas geslaagd als ik er in geslaagd ben die opblaaspop uit de Arena te verdrijven, dat zal Ajax zonder meer ten goede komen. DAS: Juist ja... Nu maar even iets anders. Hoe zit het met het bezoeken van uitwed strijden komend seizoen? Champy: Formeel moet het allemaal nog in orde worden gemaakt, maar het is wel de bedoeling dat ik in de nabije toekomst ook uit wedstrijden ga bezoeken. Het lijkt me een enorme uitdaging om op mijn geheel eigen wijze een bijdrage te leveren aan de verhoging van de sfeer in de stadions en tevens mijn naamsbekendheid te ver groten. Het zou toch fantastisch zijn als ik feyenoord - Ajax met mijn aanwezigheid mag opluiste ren. Michael van Praag heeft mij verzekerd dat de kuip absoluut veilig is, dus om rottigheid hoef ik me ook geen zorgen te maken. Jewie: Zoals ik al zei heb ik voor lopig een stadionverbod, maar ik reken erop dat mijn gabbertjes een kaartje voor me regelen. Anders zijn er altijd nog wel andere methoden om een stadion binnen te komen. DAS: Champy, denk je niet dat andere mas cottes moeilijk zullen gaan doen over jouw aanwezigheid op hun territorium? Champy: Ach, er is altijd wel enige weerstand tegen verandering, ik denk dat ik er in diverse bilateraaltjes met de betrokken mascottes best uit kom. DAS: Hoe kijk jij hier nou tegen aan Jewie? Ik heb het idee dat jullie niet bepaald vrien den zijn en straks moet je nog lijdzaam toezien hoe hij in ieder stadion in Nederland de show steelt. Jewie: Mocht het echt zover komen dan zal ik niet aarzelen een stadionverbod voor het leven te riskeren. Champy: Wat bedoel je daarmee als ik vra gen mag? Jewie: Dat ik je de grond in stamp als je je niet gedeisd houdt. Eerlijk gezegd begin ik nu al het idee te krijgen dat één van ons hier teveel is. Het wordt tijd om op te donderen ouwe! Het mondelinge gedeelte van het interview was hiermee afgesloten. Een volledig losge slagen Jewie liet nog slechts zijn vuisten spre ken en gaf Champy een onvervalst Amsterdams pak beuken. De matpartij werd zelfs zo heftig dat zowel de kastelein als de redactie angstvallig besloten het pand te ver laten. Niet veel later hoorden we sirenes loei en en zagen we Jewie wegrennen. Naschrift redactie: wij hebben vernomen dat Champy het naar omstandigheden redelijk maakt. Hij mag alweer voorzichtig pap eten. Wel moet hij nog enige tijd bed houden alvo rens hem een langdurige revalidatie wacht. Tot de terugkeer van de echte Champy zal het Ajax-bestuur via Randstad tijdelijk een uitzend kracht als vervanger inzetten. Jewie lijkt sinds de bewuste zondagmiddag van de aardbodem te zijn verdwenen. Een van onze anonieme tip gevers meldde ons dat Jewie is ondergedoken en zich voorlopig niet zal laten zien. nr. 24 de ajax ster 37

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 37