ampy Jewie DUO - INTERVIEW Duo-interview met Jewie en Champy Het heeft even geduurd voordat we de heren wisten te strikken, maar deze zomer wisten beiden een gaatje in hun overvolle agenda te vinden. Zo kon het gebeuren dat op een zondagmiddag in juli beide mascot tes in een Amsterdams bruin café aan schoven om door ons te worden onder worpen aan een diepte-interview. Champy kwam als eerste binnen, goedgeluimd als altijd. Hij begroette ons hartelijk, op het slijmerige af. Een kwartiertje later dan afgesproken verscheen ook Jewie, kanke rend op het GVB en onder invloed van een cocktail waarvan we slechts konden gis sen naar de ingrediënten. Hij schreeuwde naar de bar om meer bier, plofte neer op een stoel en zakte onderuit in een houding die tot het eind van het vraaggesprek niet meer zou veranderen. Beide beroemdhe den waren er klaar voor. Pollens, we waren toch wel een peux nerveux. DAS: Het voetbal ligt momenteel stil, wij vervelen ons rot, komen jullie de tijd een beetje door? Champy: Oh jongens, ik heb het hartstikke druk. Ik geef een cursus kinderen knuffelen aan een stuk of twintig mascottes in opleiding. Laatst heb ik in Geldermalsen een nieuw win kelcentrum geopend en zo af toe brainstorm ik wat met het Ajax-bestuur. We proberen dan nog meer spectaculaire acties te bedenken waarmee we jong en oud in de Arena kunnen vermaken. Jewie: Nou, voor mij is er geen fuck aan. Zomervakantie noemen ze dat. Onze jongens zijn nu doodleuk op vakantie en wij zitten ons aan het thuisfront te verbijten. Ik heb ver schrikkelijke jeuk, wil je dat wel geloven. Gelukkig heb ik altijd wel wat te roken, te drin ken of te slikken binnen handbereik, dus ik kom de tijd wel door, maar echt van harte gaat het allemaal niet. DAS: Hoe kijken jullie terug op het vorige 36 seizoen? Champy: Sportief gezien viel het weliswaar wat tegen, maar de mensen reageren nog steeds wildenthousiast zodra ze mij het veld op zien komen. Het lijkt wel een gekkenhuis. Volgens een marktonderzoek van KPMG behoor ik zelfs tot de tien populairste mascot tes van Europa. Jewie: Wat doet dat er nou weer toe? Het ging toch gewoon klote met Ajax! Ik geloof er geen reet van dat jij zo populair bent. Waarom durf je je anders niet meer in de buurt van de Zuid zijde te laten zien? DAS: ...Eeh, ja...vertel daar eens wat meer over Champy. Champy: Eerlijk is eerlijk, op de Zuid-zijde bestond onder de harde kern nogal wat weer stand tegen mijn persoontje. Het ging welis waar om een kleine groep raddraaiers, maar toch. Daarom heb ik in overleg met de toen malige coördinator veiligheidszaken Michiel Menting besloten mij wat bescheidener op te stellen. Ik ben tegenwoordig wat meer aan de andere kant van het veld te vinden. Daar weet men mijn aanwezigheid tenminste te waarde ren. Jewie: Lui niet zo stom man, er zit echt nie mand op jou te wachten, ook niet aan de Noord-zijde. Je bent een verzinsel van Michael van Praag, dat is de enige reden dat je hier nog rondloopt. Als het aan mij ligt haal jij het einde van het komende seizoen niet! DAS: Nou nou, dat is dreigende taal. Laten we het maar over iets anders hebben. Denken jullie dat Ajax er met de aankopen weer bovenop komt en welke bijdrage den ken jullie daaraan te kunnen leveren? Champy: Ik heb er alle vertrouwen in dat het weer goed komt met Ajax. In ieder geval zal ik weer mijn best doen om het publiek op te zwepen. Ik heb trouwens nog een primeur voor jullie. Ik heb een bijrol in de nieuwe James Bondfilm, waarvan ook enkele scènes in de Arena zullen worden opgenomen. de ajax ster nr. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 36