Juve tegen ons aller Ajax speelt. Een ander vreemd gebeuren zijn de vriend- Fiorentina Ultras bij het Meaza-stadion van Inter schapsbanden tussen de clubs uit Genua, te weten Genua en Sampdoria, met Olympique Marseille. Terwijl Sampdoria vriendschapsbanden heeft met de Southwinners van Olympique, heeft Genua een vriendschapsband met de Commando Ultra 84 van deze club uit Marseille. Wie vrienden heeft, heeft ook vijanden. De haat tussen sommige clubs is soms even groot als hier tussen Ajax en feyenoord. Hierbij moetje denken aan de derby's, maar ook aan Salernitana tegen Hellas Verona, AS Roma tegen Atalanta, Lecce tegen Bari of Juve tegen Fiorentina (de tifosi van deze twee laatstgenoemde clubs worden overigens door weinig andere supportersgroepen gewaar deerd). De reden voor de haat tussen Juve en Fiorentina was de verkoop van Baggio naar Juve. Tijdens de eerstvol gende wedstrijd Fiorentina-Juve is het publiek zo tekeer gegaan dat het nader hand een eigen leven is gaan leiden; ove rigens wordt de aanhang van Fiorentina (Collectivo Autonom Viola en Ultras Viola) als de hardste kern van het land beschouwd. Verder zijn de redenen voor de haat meestal ongeveer dezelfde waar om wij zo'n hekel aan die club uit zuid hebben. Naast dit alles is er ook nog een wat meer algemene rivaliteit tussen het "rijke noorden" en het "arme zuiden" van Italië. Linkse en rechtse groeperingen In Italië zijn er in tegenstelling tot in Nederland veel politieke belangen binnen de supporterswereld. Landelijk gezien vind je de linkse groeperingen het meest in het arme, meer communistische, zui den. Er zijn veel linksgeoriënteerde sup porters te vinden bij onder andere Bari (Ultras Curva Nord), Atalanta Bergamo (Wild Kaos), Perugia (3m en Armata Rossa), Napoli (Commando Ultra Curva B; Napoli herbergt trouwens een onge veer gelijk aantal rechtse fans), AS Roma (CUCS) en Milan (FDL). Veruit de meeste linkse supporters vind je bij Fiorentina (CAV). Een aantal hiervan heeft samen met andere links-radicalen twee jaar gele den geprobeerd de Eurotop in Amsterdam te verstoren, wat ze echter niet is gelukt. Voordat ze de Dam ook maar hadden gezien werden ze al weer terug de trein ingejaagd, die vervolgens linea directa naar Italië terug reed. Wel kwam dit korte uitstapje ze allemaal op een boete van 1.000 gulden te staan. Naast de linkse heb je ook de rechtsgeo riënteerde supporters, die landelijk veruit in de meerderheid zijn ais je de vergelij king gaat trekken met links. Vroeger waren de supporters van Hellas Verona veruit de meest rascistische van het land. Als je bij het stadion aankwam hing er een zwarte pop aan een koord. Tegenwoordig beschikt Verona (Brigate Gialloblu) nog steeds over een aantal ult rarechtse personen, maar dit is in de loop der jaren erg afgenomen. Momenteel beschikken de supporters van Lazio (Irriducibilli en Eagles), Inter (Boys SAN, Viking en Irriducibille. De laatste twee groepen bestaan voornamelijk uit leden van 'Ultras', een groep die zo extreem 32 de ajax ster nr. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 32