beschikt zelfs zowat iedere amateurclub over een supportersgroepering. Vaak hebben deze niet meer dan 10 leden maar maken ze nog zo'n kabaal dat ze ons Ajacieden overtreffen in vergelijking met het eerste jaar Arena. Choreografieën Eind jaren zeventig kwamen supporters op het idee om vóór de wedstrijden iets speciaals te organiseren om zo het elftal inspiratie te geven, om de tegenstander te jennen of te laten zien hoe superieur zij wel niet zijn. Je moet hier dan denken aan fakkels, reuzen-vlaggen, vlaggetjes, ban ners etc. In de loop der jaren kwam dit zogenaamde supportersgeweld er steeds mooier uit te zien en tegenwoordig wor den er door het landelijke blad Supertifo zelfs wedstrijden gehouden wie de beste choreografieën over het hele seizoen heeft gehouden. Het afgelopen seizoen werd deze prijs toegekend aan de Het "bezoekende" AS Roma tijdens de derby tegen Lazio Granata South Force van Salernitana, maar ook de supporters van Milan (FDL en BRN) en Vicenza (Vigil Antes) zijn ware kampioenen als het gaat om het samenstellen en uitvoeren van chore ografieën. Vrienden en vijanden De Italiaanse supporters onderhouden veel vriend schappen in binnen- en buitenland, wat inhoudt dat ze onderling wedstrijden van elkaar bezoeken en als dat nodig wordt geacht samen vechten tegen de vijand. Zo vormen de hoolies van Fiorentina en Hellas Verona een gezamenlijk front als zij naar Juve of Salernitana reizen en trekken de hoolies van Juve en onze Haagse vrienden samen ten strijde als Uitwedstrijden De Italiaanse supporters reizen altijd in vrij groten getale mee naar uitwedstrijden (al zijn er uitzonderingen), absolute top pers hierin zijn Fiorentina, Salernitana (afgelopen seizoen met 12.000 man naar AS Roma!), Juve, Inter, AS Roma en AC Milan. Hierbij komt wei dat AS Roma (Roma heeft weinig tot geen supporters clubs buiten Rome, simpelweg omdat zij in het verleden weinig grote successen hebben behaald), Fiorentina en Salernitana altijd een vaste groep meene men en bij de andere drie clubs er een landelijk veel grotere aanhang is en er hier dus veel supporters zijn die maar één wedstrijd per jaar bezoeken en dat is degene die bij hun zelf in de buurt is (bijna elk dorp, dus ook elke stad, heeft wel een supportersclub van Juve, Inter en Milan). Bijna alle (zo niet alle) supportersgroepen reizen per trein naar de uitwedstrijden van hun favoriete club en ook al is het dan geen combi, ze worden altijd opgevan gen door de politie die hen altijd op een sluwe manier weet te ont dekken (infil tratie?). nr. 24 de ajax ster 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 31