Jlisr DO iT volle borst gezongen, met dien verstande dat alleen de liefde voor God werd bezongen (hij boft maar). Wie had gehoopt op wat hatelijke liedjes richting de Duivel kwam bedrogen uit. Het ontbreekt deze positivo's duidelijk aan ori ginaliteit. Laten wij hier niet aan meedoen en gewoon onze anti-f#%$@oord-liederen blijven zingen. In zijn enthousiasme deed Bert van Leeuwen zelfs een poging de wave in te zetten door heel hard 'Ja, nu' te schreeuwen, helaas zonder resultaat. Even later had hij meer suc ces toen hij de yell 'E-oohoo, E-oo, Ehee-oo, E-oo' inzette en het hele stadion hem bijviel. De rest van de gebeurtenissen die ochtend tart elke beschrijving. Henk Binnendijk, zeg maar gerust mister EO, reed op zijn dooie akkertje een bakfiets vol zonnebloemen het podium op en sprak de volgende woorden: 'Ik heb bij me, een rugzak vol met grote problemen'. Hij haal de een envelop uit de rugzak en las de (door hemzelf verzonnen) brief voor van een meisje luisterend naar de naam Loesje. Aan al deze bullshit knoopte hij een preek vast die (zoals dat hoort bij een goede preek) zo lang was dat de verveling onherroepelijk toesloeg. Hierna kwam hij met de mededeling dat de medewer kers van de afdeling nazorg klaarstonden om na het gebed mensen op te vangen. Dit bleek geen overbodige mededeling. Bidden is geen gezonde bezigheid. Massa's mensen meldden zich na het gebed zwaar overstuur (geen grap!) bij de hulpverleners. Een vreemde situ atie, want wie kiest voor de liefde van God, zou blij en gelukkig moeten zijn. Voetbalsupporters hebben het een stuk moeilijker. Met blind fana tisme volgen ze hun club naar alle wedstrijden zonder enige zekerheid over het spel en de uit slag. Bij mensen die hun hele bestaan ophan gen aan een voetbalclub bestaat waarschijnlijk een veel grotere vraag naar nazorg. Wanneer gaat Ajax in deze behoefte voorzien? Ondanks de niet voorziene gebeurtenissen was het toch een saaie dag. Een stadion met 55.000 gelukkige mensen die in de Here zijn, is bepaald geen prettige aanblik (rond het mid daguur hielden we het dan ook voor gezien). Er moet iets zijn om op te kankeren en dat kan maar het beste een voetbalclub zijn (of de scheidsrechter). Men doet er verstandig aan bij de volgende jongerendag de Duivel te inviteren zodat het geheel iets meer van een echte wed strijd krijgt. Jan Gaasterland moet in ieder Ik'til es geval tevreden zijn geweest, allemaal gasten die na een fijn dagje Arena zonder enige wan klank huiswaarts keren, 's Avonds op AT5 ant woordde de EO-directeur desgevraagd dat God het waarschijnlijk ook wei een mooie dag had gevonden. Daar geloven wij dus geen reet van. God kijkt veel liever naar Ajax, het zijn ten slotte zijn zonen die in het eerste spelen. 24 de ajax ster nr. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 24