een ochtend in Arena BIZARRE Uit pure nieuwsgierigheid toog op zaterdag 26 juli een tweetal Ajacieden naar de EO- Jongerendag. Alle bedreigingen van cyberhooligans ten spijt (ze hadden zich kwaad gemaakt over een vraag in een EO-quiz die betrekking had op 'Beverwijk') vond de dag gewoon doorgang en dus werd er om 9:15 afgetrapt. Op het eerste gezicht wees niets op een bij eenkomst van 's lands grootste sekte. Er liepen zelfs mensen in voetbalshirtjes rond, vreemd genoeg ook van f#%$@oord en psv. Zijn de EO-jongeren zo naïef of denken ze dat God ze wel komt redden als ze door een groep veront waardigde supporters in het nauw gedreven worden? Omdat we nog niet helemaal wakker waren, besloten we een bakkie koffie te halen bij Soccer World. Hier was alles in ieder gevai nog hetzelfde. Chagrijnig personeel dat je in eerste instantie negeert en oude koffie uit een thermosfles voor vier gulden per kopje. Hier bevond zich ook de enige andere als zodanig herkenbare Ajacied die op dit spektakel was afgekomen. Voor deze gelegenheid had hij zijn EuroStand-shirt met de toepasselijke tekst 'if God meant for me to sit, why did he make my ass so good-looking' nog een keer uit de kast gehaald. Bij de diverse ingangen was het opvallend rustig, geen geduw en gedrang, ledereen wachtte rustig tot hij/zij door het draai- hek naar binnen mocht, een wat onwennige situatie voor de doorgewinterde voetballiefheb ber. Aangekomen op de zo ver trouwde Zuidzijde vielen we van de ene in de andere verbazing. We werden welkom geheten door ene Bert van Leeuwen, een presentator die in gladheid niet te overtreffen is, ook niet door 'onze eigen' Roelant Kooymans. Bert maakte duidelijk dat de EO-Jongerendag gratis was, maar dat iedereen vrij was om een bijdrage te leveren. Dat kon door de girokaart in het programma boekje in te vullen of een bedrag in de collec te-emmer te deponeren. Religieuze omroepen staan bekend om dit soort trucs, maar het idee blijft briljant. Stel je eens voor: Ajax speelt de eerste wedstrijd van het seizoen en er wordt je verteld dat alle wedstrijden gratis zijn. Het enige dat van je verlangd wordt is een bijdrage in de salarissen van de spelers, als je tenmin ste vindt dat ze jouw geld waard zijn. God hoeft zich in eik geval geen zorgen te maken. Te oor delen naar de financiële offers die de sektele den brachten zit hij er de komende tijd warm pjes bij. Emmers vol met bankbiljetten werden er afgevoerd. Al verschillen mensen nog zoveel van elkaar, er zijn altijd wel overeenkomsten te ontdekken. EO-jongeren maken net als supporters ook spandoeken, zij het met andere teksten en iets minder professioneel, hetgeen ais geheel een aandoenlijk soort huisvlijt oplevert. Met de uit gedeelde plastic vlaggetjes (met daarop slechts de namen van een aantal sponsors) werd op aangeven van Bert massaal meege- zwaaid. Ook de patsers van WWS waren aan wezig. Hun pogingen de EO-jongeren te pro voceren liepen echter op niets uit. Er werd uit nr. 24 de ajax ster 23

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 23