wedstrijd voor de Champions League waren zij in de bekende broodjeszaak Dobbe andere klanten aan het lastig vallen. Piet, die met twee voetbaivrienden een broodje stond te verorbe ren, kon het op een gegeven moment niet meer aanzien. Na de historische uitspraak "hou mijn bril even vast" stortte hij zich in zijn eentje op de strontvervelende boeren en wist ze binnen de kortst mogelijke tijd de zaak uit te werken. zijn flauwgevallen. Een paar jaar later gebeurde hem dit ook bij de uitwedstrijd tegen Atletico Madrid. Ook hier had hij zo gigantisch meegeleefd dat hij tijdelijk onder zeil ging. Piet is gek op discussiëren, al zullen negatief ingestelde mensen dit wel eens in kankeren vertalen. Zijn meest gewilde discussiepartner is Max, met wie hij het in al die 'tig jaar' dat hij Piet in Wenen, enkele uren voordat het hem zwart voor ogen werd Piet heeft een bloedhekel aan a-sociaal gedrag. Zo was hij met nog zo'n vijftig man met een bus naar düsseldorf afgereisd om Ajax te ondersteunen in één van zijn drie UEFA-cup- thuiswedstrijden in 1991. Toen het gezelschap in een café gezellig een aantal biervaten aan het ledigen was, vond één van Piet's reisgeno ten het wel leuk om de bierstube onder water te zetten. Met de woorden "dat doe je bij je eigen thuis toch ook niet" haalde een geïrri teerde Piet vol uit, waarop de lolbroek tijdelijk knock-out ging. Dit voorval bezorgde Piet voor een korte periode de bijnaam "Piet Tuur". Overigens is het later tussen het slachtoffer en Piet weer bijgelegd en hebben ze hierna samen nog menige voetbalwedstrijd bezocht. Piet is een rustige jongen. Aan het eind van de Champions League-finale in Wenen werd Piet wel heel rustig. Nadat het hem opeens zwart voor de ogen was geworden, was hij vervol gens 2 a 3 minuten geheel van de wereld. Piet bleek van pure emotie en spanning gewoon te met hem naar Ajax gaat, maar zelden eens is geworden. Tijdens de wedstrijd Ajax-bochum liep de discussie tussen Piet en Max bij een 0- 2 achterstand zo hoog op, dat Max van pure kwaadheid ergens anders is gaan zitten. Gelukkig won Ajax de pot alsnog met 4-2 en zaten Piet en Max na afloop weer gezellig dis cussiërend samen een biertje te drinken. Piet is, het is al eerder gezegd, beslist geen vechtersbaas, maar ook absoluut geen weglo per als zijn vrienden in de problemen komen. Zo werd in kaiserslautern zijn gabber Mart door een groepje duitse hooligans aangevallen. Terwijl de rest van de groep hard wegliep, sprong Piet zonder aarzeling tussen de duit- sers om Mart te ontzetten. Ten koste van een volledig verbouwde bril lukte hem dit uiteinde lijk ook. En dat tekent eigenlijk Piet: een oldtimer met, ais hij loskomt, het hart op de tong, maar wel iemand die zijn vrienden niet gauw in de steek zal iaten. 20 de ajax ster nr. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 20