Dieptepunten Mijn supporterscarrière kent twee dieptepun ten. Allereerst hadden we een geintje uit bij psv, het zal ongeveer in 1989 zijn geweest. We gingen vanaf verschillende vertrekpunten met drie auto's naar eindhoven en hadden voor de hoofdtribune met elkaar afgesproken. Toen we de kaartjes hadden uitgewisseld, bleken we er één over te hebben. We besloten deze zonder winst door te verkopen. Eén uit onze groep hield het kaartje in de lucht en riep "kaartje te koop". Vrijwel direct gingen er diverse figuren tegen elkaar opbieden en in no time werd er al 150 gulden voor geboden. Desondanks werd het kaartje voor de normale prijs van 50 gulden verkocht aan een supporter die niet meer geld had dan die 50 gulden. Let wel: ik had me hele maal niet met de eigenlijke verkoop bemoeid! Direct nadat het kaartje was verkocht, liepen we gezamenlijk richting het Ajax-vak. Nadat we slechts enkele meters hadden gelopen, kwam er uit het niets agenten tevoorschijn die de twee het meest aan de buitenkant van onze groep lopende Ajacieden vastgrepen en arres teerden. En één van die twee was ik. Op beschuldiging van zwarthandel in kaartjes moesten wij op het bureau de man 150 gulden boete betalen. Uiteindelijk werden we in de rust van de wedstrijd vrijgelaten, zodat we toch nog een stukje van de wedstrijd hebben kun nen zien. Ondanks dat ik hiervoor later nog een advocaat had ingeschakeld, is de boete mij nooit kwijtgescholden, laat staan dat ik nog een schadevergoeding heb ontvangen. De tweede keer dat het met mij mis ging was tijdens Ajax-bayem (5-2) in april 1995. We waren met z'n drieën wat laat het Olympisch Stadion ingegaan en zoals in die tijd wel meer gebeurde, zat het weer helemaal vol. Er bleef dus weinig anders over dan om maar op de trap te gaan zitten. Voordat we goed en wel een harde kont hadden kunnen krijgen, werden we opeens door een aantal agenten vastge pakt, meegevoerd en - zonder opgave van reden(!) - het stadion uitgezet. Mogelijk waren ze op zoek naar een groepje glippers en had den ze gedacht dat degenen die op de trap zaten de delinquenten moesten zijn. Daarna heb ik de wedstrijd maar verder bij Take Five op de TV gevolgd. Mijn maat Max probeerde me nog over te halen om via een andere ingang weer naar binnen te gaan, wat hem zelf lukte, maar ik was zo beledigd dat ik daar geen enkele zin meer in had. Pietje Keizer en Frank Rijkaard De beste Ajacied aller tijden is voor mij zonder enige twijfel Pietje Keizer. Die was gewoonweg geniaal en bovendien vreselijk populair bij de F-Side. Eigenlijk was hij een mythe. Een goede tweede is Frank Rijkaard. Althans zoals hij in de tweede periode bij Ajax speelde. Zelden heb ik iemand zo dienend voor een ander zien voetballen. Bovendien was het tijd stip dat hij terugkeerde op het oude nest per fect gekozen. In die tijd gingen er meer weg dan er bleven. Juist dan is het mooi dat er een echte vedette terugkomt. Dat vind ik ook zo mooi aan Winter, hoewel hij geen echte favo riete speler van mij is. Overigens moeten ze nu (Machlas is net gekocht, red.) voorlopig niemand meer kopen. Ik ben trouwens bang dat er nu al geen jeugd meer zal doorstromen. DAS DAS is best wel een aardig blad. Met name "Who the fuck is...." lees ik graag. Hierdoor leer je nog eens iets over je medesupporters. "Wij van Vak O" vind ik ook goed. Het gaat over het voetbal, is vaak grappig en heeft betrek king op de gewone supporter. Dat in tegenstel ling tot "De goeie oude tijd" waar sommige sup porters zich als een Arnold Schwarzenegger presenteren. Allemaal heldhaftige daden die nergens op slaan. Terwijl ze in werkelijkheid met een biertje op, gewoon op de tribune staan. Voorzitter voor één dag Als ik één dag voorzitter mag zijn, dan zal ik snel een paar zaken veranderen. Allereerst zorg ik ervoor dat je in de Arena weer gewoon een normaal potje bier kan kopen. In de twee de plaats keert de "oude" Kick Off weer terug. Uiteraard zullen de staanplaatsen weer deels terugkomen en zal ik de Arena toegankelijker maken voor de jeugd; en dus komt er weer een jongenskaartje. Daarnaast zal ik er persoonlijk voor zorgen dat er weer jeugd naar het eerste gaat doorstromen. En tot slot gaat Canal-:- er gewoon uit zolang zij blijven bepalen wanneer wij moeten voetbal len. En dan nu de ware Piet Ondanks dat Piet niet als aggressief te boek staat, is hij absoluut geen watje. Dat onder vond ook een groepje beschonken Achterhoekers. Voorafgaand aan een thuis- nr. 24 de ajax ster 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 19