intrekken. Supporter R. rende, achterna geze ten door een vijftal Utrechters, drie sporen over en klom in een recordtijd over een hek. Daarna heeft hij, naar eigen zeggen, nog zeker een kilometer of twee hardgeiopen zonder ook maar één keer om te kijken. Toen hij zeker wist dat hij niet meer werd achternagezeten, is hij naar station Overvecht gelift. Voor geen goud ging hij meer terug naar CS. Supporter E. daarentegen sprong de eerste de beste Utrechter die binnen zijn bereik kwam op zijn nek. Omdat de trein op dat moment weg reed, heb ik de afloop hiervan niet meer kun nen volgen. Een week later kwam ik een grijn zende en onbeschadigde E. tegen; de Ajacieden die op het station waren achterge bleven hadden vrij gemakkelijk stand gehou den in de algemene chaos en bovendien was de politie al snel ter plekke gekomen, die de Piet met het voertuig wat hem twee keer zijn leven redde Utrechters als aanstichters beschouwden en hen op een niet al te zachtzinnige wijze CS uit joegen. Na een wedstrijd tegen Den Haag gingen we lopend naar het station Hollands Spoor. In het begin ging alles goed, maar toen we de Schilderswijk doorliepen werden we door de hele buurt belaagd. En zo renden we voor ons leven, op de hielen gezeten door met bijlen bewapende Hagenezen. Toen we het station Hollands Spoor in renden, dachten we dat we veilig waren. Er stond immers een cordon agenten rond dit station. De Hagenaars had den echter maling aan de rij agenten en storm den er doorheen alsof ze er niet stonden. Gelukkig stond er hier wel een trein op ons te wachten en konden we hier allemaal net bijtijds inspringen. Zo kwamen we zonder al te veel kleerscheuren, maar wel met een ervaring die je de rest van je leven niet meer vergeet, uit Den Haag vandaan. Trots en ergernissen Waar ik echt trots op ben is de imposante prij- zenkast in verhouding tot de middelen die Ajax hiervoor altijd tot zijn beschikking heeft gehad, al beginnen ze helaas nu ook veel te poenerig te worden. De prijzenkast bepaalt of je een grote club bent, niets anders. Een club ais Manchester United die met al zijn geld preten deert de grootste club van de wereld te zijn en sinds kort pas twee Europacups 1 heeft gewonnen, is helemaal geen grote club. Eigenlijk hebben ze hun populariteit alleen maar aan een vliegtuigongeluk te danken. Ook Barcelona is geen grote club. Wat hebben zij nu eigenlijk gewonnen? Over Barcelona gesproken: hoe haalden die gasten het in hun hoofd om eind vorig seizoen buiten de Arena leden te werven voor een fan club van een vereniging die je helemaal leeg- koopt. Ik heb een doos met folders gepakt, die omgekeerd en geroepen dat ze moesten opso demieteren. Waar ik mij aan erger zijn al die buitenlandse shirts die supporters aanhebben. Als ze dat in Engeland zouden zien, zouden ze zich rot lachen. Wat sta je daarmee voor joker. Ook erger ik me aan die muziek vóór de wed strijd en na de doelpunten. Het gestuurde gedoe, die Chappie, het "We are the Champions" vooraf met al die vlaggetjes, vre selijk. En dan doe ik er zelf soms nog aan mee ook! Het spontane is er een beetje af. Vroeger nam je een vlag mee, nu wordt ie voor je klaar gelegd. Maar ook bij psv en feyenoord hebben ze van die deuntjes, blijkbaar vinden de men sen het mooi. Wat me opvalt is dat de aankoopprijs van Machlas nu voor de aandeelhouders wel bekend wordt gemaakt, terwijl dat voorheen voor de supporters nooit nodig werd gevonden. Dat geeft wel enigszins aan hoe hoog Ajax zijn supporters acht. 18 de ajax ster nr. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 18