PIET LIJT? WHO THE FUCK IS... Oldtimer Tja, mijn bijnaam. Eigenlijk kennen alleen mijn Ajax-vrienden 'm. Zoals de meeste bijnamen is ook deze logisch. We gingen jarenlang met vrijwel hetzelfde groepje naar Ajax, en in die groep zaten er twee die met de naam Piet gezegend waren. Omdat de ene Piet uit Purmerend kwam werd hij Piet Pur genoemd en omdat ik in die tijd in Lutjebroek woonde noemden ze mijPiet Lut. Ondanks dat ik later (in 1983) naar Enkhuizen verhuisde, bleef ik voor mijn Ajax-maatjes gewoon Piet Lut. Je kunt mij gerust een oldtimer op de F-Side noemen. Voor zover ik weet is van de nog steeds naar Ajax gaande F-Siders alleen Henkie B. ouder. Mijn eerste Ajax- gevoel kreeg ik toen ik een klein kind was. Mijn opa, die regelma tig naar Ajax ging, kwam toen met zo'n wieirenpetje met Ajax erop aanzetten. Vanaf dat moment ging je, hoe jong je ook was, op alles letten wat met Ajax te maken had. Mijn eerste wedstrijd die ik, bezocht was Volendam-Ajax op 28 januari 1968 (1-4). Omdat het lekker in de buurt was, ging ik op de fiets. Daarna ging ik regelmatig naar' Ajax. Tot 1980 bezocht ik vrijwel alle thuis- en uitwedstrijden, inclusief die voor de Europacups Eigenlijk is dat gewoon een groei proces, waarbij je op het laatst dat je het niet kunt maken om weg te blij ven. Dan ga je in de slechte jaren ('74-78) naar wedstrijden waar je eigenlijk niets meer te zoeken hebt, bijvoorbeeld aan het eind van het seizoen naar psv-Ajax, terwijl psv allang kam pioen is. In 1980 ben ik gestopt met de meeste uitwed strijden voor de competitie. Je kent het wel: je trouwt en je wilt in het weekend ook wel eens thuis zijn. Nu bezoek ik nog maar een paar uit wedstrijden per seizoen, maar ga nog steeds naar alle thuiswedstrijden. Ook ga ik nog steeds regelmatig 'Europa in'. f Wat mij het meeste trekt om naar Ajax te gaan is het mooie voetbal, de uitstraling die ze hebben, de band met je mede-supporters en de band met de club. F-Sider Ondanks dat ik het grootste deel van mijn sup portersleven op de F-Side heb gestaan, noem ik mijzelf niet een echte F-Sider. Ik liep name lijk nooit zo voorop, al was ik er wel altijd bij. Ik ben gewoon geen vechtersbaas. Die vechtpar tijen eromheen hebben mij nooit zo getrokken. Degenen die graag willen vechten, zoeken het wat mij betreft maar zelf uit. Het ideale vooraf je aan een uitwedstrijd bestaat voor mij uit het drinken van wat biertjes, het roken van een sigaartje en het lekker door de stad heen zeulen. laatste jaren in De Meer zat ik met mijn vrienden op de Reynolds-tribune. Hierdoor ben ik in de Arena niet op Zuid ingedeeld, maar op Vak 122 terechtgekomen. Ondanks dat het er rustig is, is het er toch wel gezellig. We zitten er nu met een ploeggie van acht man lekker te discussiëren over- en te kankeren op Ajax. Bij een bekerwedstrijd zitten we wel eens op Zuid. Uiteraard is het daar veel sfeervoller en ik er eigenlijk wel heen wil len. Maar ik verwacht niet dat ik alle andere jongens meekrijg, dus ik waarschijnlijk gewoon op vak 122. Stadions Het mooiste stadion waar ik ooit geweest ben, is toch wel Wembley. Dat was in 1971 toen Ajax tegen Panathinaikos zijn eerste Europacup won. Wij hadden daar een prachti ge plek, helemaal vooraan aan de korte zijde, vlakbij de spelerstunnel. Vooral daar merk je hoe imposant Wembley is. In tegenstelling tot heel veel andere Ajacieden zijn wij na afloop niet op het veld geweest. Dat kwam doordat er voor ons vak, waarschijnlijk ter bescherming 16 de ajax ster nr. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 16