Maandag 21 juni - Eindelijk is het definitief rond met Frank Verlaat. De robuuste verdediger moet Ajax wat meer power en kopkracht in de laatste linie bezorgen. Voorwaar geen overbodi ge luxe. Overigens had Frankie een supporter al toevertrouwd dat hij weer op het oude nest zou terugkeren, dus een echte verrassing was het niet. Niet dat we er daardoor minder blij mee zijn Dinsdag 22 juni - Machlas geeft te kennen naar Ajax te willen. Aalbers blijft echter iedere vorm van medewerking weigeren. Vrijdag 25 juni - Uit een uitgelekt intern KNVB- rapport blijkt dat de overgrote meerderheid van de stadions uit de ere- en eerste divisie niet aan de door de KNVB gestelde veiligheidsvoor schriften voldoet. Desondanks zwijgt de KNVB over de gebreken richting de fans en de media, omdat het als een interne zaak wordt beschouwd. Kan het a-socialer? KNVB-woordvoerder Flerman Poos reageert op de krantenberichten met de mededeling dat het met de veiligheid in de stadions wel meevalt. Natuurlijk heeft hij hier gelijk in. Als je bij MVV en Zwolle aan een hek trekt vallen er helemaal geen scherpe punten af. En als je bij De Graafschap een bal gehakt consumeert ga je helemaal niet over je nek. Dinsdag 29 juni - Ook in Engeland, of eigenlijk met name in Engeland, neemt de verloedering in de voetbalsport toe. Manchester United vraagt en krijgt toestemming om njet aan de FA-Cup te hoeven meedoen. Het voor velen meest aansprekende toernooi op aarde wordt hiermee gedevalueerd tot een paar potjes zomeravond-voetbal. En dat alleen maar weer vanwege (jawel) dat verdraaide geld. Woensdag 30 juni - De KNVB wil voor het sei zoen 1999/2000 een convenant (overeenkomst) sluiten met de burgemeesters uit de steden waar betaald voetbal wordt gespeeld. Hierna kunnen burgemeesters en korpschefs alleen nog bij onvoorziene omstandigheden wedstrij den verbieden. Gezien het overladen vakantie programma van de burgemeesters wordt ver wacht dat het convenant eerst op 1 juni 2000 door alle partijen zal zijn ondertekend. Met de woorden "Aan de roep van clubs en supporters om een zo herkenbaar mogelijk pro gramma is zoveel mogelijk tegemoet gekomen" presenteert de voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal Henk Kesler trots het nieuwe competitieschema. Inderdaad, aan onze ver zoeken om ook de donderdag als speeldag te gaan gebruiken is volledig gehoor gegeven. KNVB: bedankt (en volgend jaar s.v.p. ook de dinsdag!). Paniek bij de Stichting EURO 2000: in de Ne derlandse steden waar zal worden gevoetbald is een groot tekort aan hotelbedden voor de te verwachten buitenlandse fans. Campings, bun galowparken, sporthallen, hotelboten en cruis eschepen zullen uitkomst moeten bieden. De enige stad met gogme, Amsterdam dus, heeft dit probleem in één klap opgelost en op het Museumplein een gigantische sleep-in gecreëerd (zie foto onder). Overwogen wordt om voor dit doel ook het Vondelpark en de Dam weer in hun oude glorie te herstellen.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 14