is de initiatiefnemers nog niet duidelijk. Kijken we naar de idioot hoge toegangsprijzen (gemid deld ruim 142,per kaartje) dan is dat ons wei duidelijk. Zaterdag 5 juni - Met nog wat Ajacieden bezoeken we de tweejaarlijkse voetbalbeurs in Valkenswaard. Een aanrader voor voetbalsup porters! Even denken we aan een 1 april-grap als we het boek "Topclub psv" ontwaren. Als we duidelijk verstaanbaar voor enkele psv'ers één stuiver voor dit boek bieden, schiet dit bij hen in het verkeerde keelgat. Zoals zo vaak hebben ze ook nu geen weerwoord.Ajacied M. maakt zich vervolgens niet bepaald populair bij de aanwezige feyenoorders door een paar duidelijk zichtbare f'noord-attributen onder Ajax-artikelen te verstoppen. "Per 1 juli geen taxfree meer in EU" schreeu wen de kranten. Slecht nieuws dus voor onze voorzitter, die zijn niet karige boterham met taxfree-elektronica op Schiphol verdient. Maar gelukkig heeft hij onlangs zijn markt in België, Zuid Afrika, Ghana, China en Vietnam kunnen uitbreiden. Eind juli volgt de VS. Vrijdag 11 juni - Karei Aalbers toont zijn ware aard weer eens door publiekelijk bekend te maken dat Machlas wél naar een buitenlandse topclub mag vertrekken maar niet naar een Nederlandse (dus Ajax). En dan maar verbaasd zijn als ie weer eens voor een provinciaaltje wordt uitgemaakt. Zaterdag 12 juni - Edwin van der Sar heeft toch nog bijtijds een waardig afscheid gekre gen. Een "afscheidsrondvaart" voor vrienden lekte een paar dagen eerder uit en dit was voor enkele F-Siders het startsein om supporters te mobiliseren. Toen de nietsvermoedende keeper van de eeuw aan het begin van de avond langs de westzijde van de Stopera voer, brak er door toedoen van zo'n 300 fans op de walkant en in boten een gezang en vuurwerk los waarbij de bombardementen op Belgrado verbleekten. Doordat de roerganger van de rondvaartboot een aantal vergeefse pogingen deed om het bootje met de DAS-redactie door midden te varen, kon een ontroerde Van der Sar en de Ajacieden aan de wal nog wat extra minuten van elkaar blijven genieten. Maandag 13 juni - Super Mario naar Chelsea! De naam van de club waar hij naar toe gaat is verrassender dan zijn vertrek op zich. Zowel Ajax als hijzelf hadden immers al aangegeven dat zij op elkaar waren uitgekeken. De menin gen over zijn vertrek zijn verdeeld. Sommigen, waaronder Opa Spoor, wilden hem vorig jaar al zien vertrekken; anderen zagen het wel in hem zitten als voorstopper. Wij vinden het jammer dat er alweer een Amsterdammer weg is; een Amsterdammer die hart had voor zijn suppor ters Dinsdag 14 juni - Brian Laudrup is Ajax' 4e aankoop voor het nieuwe seizoen. Eindelijk eens een echte club voor Michael's broertje, die in het verleden zijn brood bij duistere gezel schappen als bayern, Milan en Rangers moest verdienen. Woensdag 15 juni - Ajax lijft de 20-jarige Spartaan John Nieuwenburg in. John maakt zich gelijk populair door te stellen "En als ik moest kiezen tussen feyenoord en Ajax, dan was het ook Ajax geworden". Minstens zo mooi waren de afscheidswoorden van een fanatieke Sparta-fan aan het adres van de neo-Ajacied "En ik ben blij dat het Ajax is geworden, dat je niet naar die club uit Zuid bent gegaan". Donderdag 17 juni - ulrich van gobbel wordt niet vervolgd voor zijn "Wie niet springt, die is een Jood"-act tijdens het coolsingel-gebeuren. Tijdens de rechtszitting had uili's advocaat slechts twee seconden nodig om de rechter ervan te overtuigen dat zijn cliënt niet toereke ningsvatbaar blijkt te zijn. nr. 24 de ajax ster 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1999 | | pagina 13